ביטוח מחלות קשות במסגרת ביטוח בריאות פרטי

ביטוח מחלות קשות במסגרת ביטוח בריאות פרטי

2000 1339 תן לי - השוואת ביטוחים

ביטוח מחלות קשות – ביטוח עבור מחלה קשה כזו או אחרת שרוכשים אותו במסגרת של ביטוח בריאות פרטי מאפשר למבוטחים סכום כסף בקצבה קבועה המגיעה ברגע שמגלים מחלה קשה. כאשר זו לא תלויה בגובה ההוצאות בעקבות המחלות.

מבוטחים רבים בוחרים בביטוחים פרטיים עבור מגוון של מחלות, בשל העובדה שהקופה הציבורית פחות ידידותית בנושאים אלו. וגם הכיסוי עבור ההוצאות של הטיפולים, והתרופות לא תמיד נמצאים בסל הבריאות.

על כן, ישנם ביטוחים פרטיים המאפשרים לקבל את מלוא הכיסוי, או את רובו במקרים ספציפיים שקופות החולים לא מכירים בהם.

ביטוח מחלות קשות – איך זה עובד?

ביטוח מחלות קשות במסגרת ביטוח פרטי מאפשר לכל מבוטח לרכוש כיסוי נפרד עבור מחלות שונות קשות בין אם זהו גידול סרטני או סרטן העור ועוד. ואפשר גם לבחור את הסכום הכספי הקבוע המתקבל. כמו כן, ישנה גמישות בעלות דמי הביטוח שעל המבוטח לשלם בהתאם לכך.

אין חשש לכפל ביטוח היות וקופת החולים לא רשאית להציע פיצויים כאשר מגלים מחלות קשות. הביטוח הפרטי מאפשר למבוטחים לקבל את הסכום הכספי אך זאת אך ורק בהתאם לאבחנה הרפואית, ובהתאם לסעיפי הפוליסה.

אלו הם תשלומים קבועים בפוליסה, ובמקרים של מחלות קשות הם יכולים לסייע למבוטחים לשרוד את תקופות המחלה ברמה הכלכלית. מעבר לרמה הכלכלית, ישנה גם פוליסת תרופות המאפשרת רכישה של תרופות מחוץ לסל הבריאות.

הסיבה לכך היא כי כיום יש תרופות יקרות שאינן נמצאות בסל הבריאות הציבורי, ולא תמיד מאפשרות טיפול ראוי במחלות בהיעדרן.

איך מחלות קשות פוגעות בפרנסה?

בזמן שמחלות רגילות כמו שפעת, קורונה, או אפילו צינון קל מהקלים גורמים לבני האדם לקחת ימי מחלה ולחזור לשגרה בתוך כשבוע פלוס. מחלות קשות מן הסתם מצריכות תחזוקה יותר מאסיבית של טיפולים.

חולי סרטן המושפעים בעקבות טיפולי כימותרפיה, חולי לב שעוברים שיקומים, שיקומים מניתוחים קשים, ועוד.

על כל אלו, אין שום אפשרות לחזור בצורה רגילה לשגרה. הפרנסה נפגעת בשל ימים שלא עובדים בהם ובמקרה זה קל למבוטחים להסתייע כלכלית בימי המחלה הקשים.

 

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מה הביטוח הפרטי מכסה?

הביטוח הפרטי עבור מחלה קשה מכסה אירועים רפואיים חמורים, או מחלות קשות שקרו למבוטחים, ותוך כך מאפשרים פיצוי כספי הולם על סמך הפוליסה.

מחלה קשה היא לרוב טרשת נפוצה, מחלת ריאות, אי ספיקת כליות, מחלת לב קשה, ומחלות סרטן מסוגים שונים ובדרגות החמרה שונות.

ישנה הגדרה קבועה עבור מחלות קשות, וחברות הביטוח יכולות לסטות מההגדרה הקבועה אך ורק כאשר השינוי הוא לטובת המבוטחים.

המבוטחים לא חייבים לרכוש כיסוי מלא עבור כל המחלות הקשות הקיימות תחת ההגדרות של חברת הביטוח הספציפית. ואפשר לרכוש פוליסה המעניק הכיסוי ביטוחי למספר קטן יותר של מחלות, ובהתאם למה שמתאים למבוטח ברמה האישית.