ביטוח מנהלים דמי ניהול

ביטוח מנהלים דמי ניהול – צעירים העומדים בהתרגשות בפני תחילת הקריירה, נוטים שלא להקדיש מחשבה מספקת בנוגע לחסכונות העתידיים שלהם ולבחור בברירת המחדל שהם רואים אל מולם.

הסיבה העיקרית לכך נובעת בשל העובדה שהחיסכון לפנסיה מהווה עברם מושג מעורפל ולא ברור, שהרי החסכונות שיצטברו יוכלו להיות ממומשים רק בעוד זמן רב מהיום. אותם צעירים עשויים לגלות שהשנים חולפות להן בין האצבעות ועשויים להביע חרטה על כך שלא השקיעו יותר מחשבה והעמקה.

שוק הפנסיה בישראל עובר שינויים משמעותיים, ובשל כך עומדות כיום אפשרויות מרובות בפני שכירים בתחילת הדרך המקצועית.

כן חשוב לעשות ביטוח חיים, ביטוח בריאות אך ביטוח מנהלים משמש כאחת הדרכים הידועות לחיסכון כספי בטווח הרחוק, היות שאפשרות זו מעניקה יציבות בעולם הכלכלי הנזיל שלנו, המועד לשינויים תדירים.

ביטוח מנהלים – מהו גודל התשלום?

עובד שכיר מתבקש להפריש משכרו אחוזים מסוימים לטובת ביטוח מנהלים – כפונקציה של השכר שהוא מרוויח.

רשאי העובד להפריש ממשכורתו לטובת פיצויים עד כ-7% וסך של 8.3%.

גם המעביד חייב להפריש, כך שסך של 18% ממשכורת העובד ניתן להפריש לטובת ביטוח מנהלים.

ביטוח מנהלים – דמי ניהול

  • זהו חסכון לפנסיה ועבור מקרים של אובדן כושר עבודה
  • הפרשת עובד לביטוח מנהלים מקנה עבורו פטור ממס בגובה 25% שנדרש לשלם בגין משכורת רגילה. יצוין כי הפטור בתוקף עד לתקרות מסוימות.
  • ביטוח מנהלים זהו מסלול מוגבל יחסית בעניין תשואה או יכולת בחירת מסלולים; עם זאת, הוא המושך כספי תגמולים מביטוח מנהלים ייהנה מרווח נאה למדי.
  • המעסיק נהנה גם הוא מהטבות מס ומדובר לכן במסלול משתלם, הן עבור המעביד והן עבור העובד.

דמי ניהול לטובת ביטוח מנהלים

בדומה לשאר קרנות הפנסיה, מקובל לשלם דמי ניהול גם עבור ביטוח מנהלים.

אותם דמי ניהול עשויים להגיע לרף של 13% חודשי ול-1% מתוך החסכונות שהצטברו סך הכל.

זאת ועוד, הוא המבקש לפדות תגמולים טרם המועד הנדרש יישא בקנסות; על כן לא רצוי לגעת בביטוח המנהלים, עד אשר יגיע המועד המותר למימוש החסכונות.

אז מה כדאי?

כמצוין לעיל, עובדים שכירים יכולים לבחור בין מסלולים שונים לצרכי חסכון פנסיוני, כאשר המסלול הפופולארי הוא קרן פנסיה או ביטוח מנהלים.

אין תשובה חד-משמעית בנוגע למסלול המשתלם יותר, מאחר מדובר בפונקציה של מספר גורמים, וביניהם התשואה המתקבלת מהחיסכון, מידת הסיכון ועלות דמי ניהול חודשיים. לפיכך, על כל מקרה להיבחן לגופו.

כיום המדינה מאפשרת סבסוד של חלק זניח ועל כן קרן הפנסיה כבר אינה ברירת המחדל, כפי שהיה נהוג בעבר.

תוכן עניינים

ביטוח מכשירי חשמל

ביטוח מכשירי חשמל

הכדאיות של ביטוח מכשירי חשמל – עולם הביטוחים עשוי לבלבל כל אחד מאיתנו. נושא זה לא חייב להפחיד ולהבהיל אותנו באופן אוטומטי, יש צורך במידע

ביטוי פנסיוני

ביטוח פנסיוני

ביטוח פנסיוני – ביטוח פנסיוני הוא אחד מסוגי הביטוח הנפוצים ביותר כיום והוא כולל שפע של יתרונות. ביטוח פנסיוני הוא ביטוח שאנשים מממשים לאחר שהם

לבטח נדל"ן

איך לבטח נדל"ן

נדל"ן הוא בדרך כלל הרכישה היקרה ביותר שאדם עושה במהלך חייו, גם אם הוא מחליף מספר נכסים בחייו. בהיותו הנכס הכי יקר שלו מבחינה כספית,