ביטוח נהג חדש

ביטוח נהג חדש – בישראל ישנו חוק ביטוח חובה לרכבים – המחויב על-פי חוק. ביטוח זה מכסה מקרים של (לא עלינו) נזקים פיסיים (נזקי גוף) שעלולים להיגרם לנהג או לנוסעים ברכב ואף להולכי רגל שנפגעו על-ידי הרכב המדובר.

נהיגה ללא ביטוח מהווה עבירה משמעותית על החוק, שגוררת בעקבותיה עונשים שאתם לא רוצים לקבל, אפילו עד כדי שלילת רישיון. לפיכך, אל תקלו ראש ברכישת הפוליסה.

ביטוח נהג צעיר או חדש

מהי הגדרתו של נהג חדש לפי החוק: זהו נהג שברשותו רישיון נהיגה פחות משנתיים ימיים. חברות הביטוח רואות את הנהג החדש באור מעט אחר. ניתן לאתר חברות ביטוח המגדירות נהג חדש כבעל רישיון נהיגה פחות מ-12 חודשים, בעוד שאחרות יגדירו אותו על-פי החוק – כזה המחזיק ברישיון נהיגה פחות משנתיים. עניין זה מקבל משמעות רבה יותר בענייני הביטוח חובה לרכב.

“נהג צעיר” היא הגדרה שאינה קשורה כלל לחוק. חברות הביטוח מתייחסות לנהג צעיר כנהג שטרם מלאו לו 24 שנים. ככל שהדבר נוגע בפוליסות הביטוח ומחיריהן, קיימות שתי תתי-קטגוריות עבור המינוח “נהג צעיר”: נהג שעדיין לו מלאו לו 21, או – נהג שכבר מלאו לו 21, אך עדיין לא 24.

ביטוח רכב לנהגים שנחשבים לחדשים – צפה למחירי ביטוח גבוהים

בשנים שקדמו לרפורמה לחוק ביטוח חובה לרכב, מחיר ביטוח החובה היה אחיד. השוק לא היה מוצף בחברות ביטוח – היו חברות ביטוח אחדות שהורשו להנפיק את הפוליסה. לפני שנים מעטות, בשל רפורמת הביטוח, נוצרה אפשרות לחברות ביטוח לקבוע מחירים שונים לפוליסות ביטוח החובה ולקבוע קריטריונים שונים שמשפיעים על גובה הפרמיה של הביטוח. מה ההיגיון מאחורי המחירים השונים? ככל שהסיכוי להתרחשות תאונה עולה, כך עולה גם מחיר הביטוח.

סטטיסטיקות מראות שרוב המעורבים בתאונות דרכים אלו נהגים צעירים; לפיכך, ובאופן אוטומטי, נאלצות חברות הביטוח לגבות מחירים גבוהים עבור ביטוח נהג חדש. יודגש שאם מדובר בנהג מבוגר המאפשר לנהג צעיר לנהוג ברכב, חובה על הנהג המבוגר לשלם פרמיית ביטוח בהתאם לחישובי הביטוח לנהג.

מאמרים נוספים:

ביטוח לנהג חדש – איך להוזיל מחירי ביטוח?

לא קשה להבין מהמאמר הזה שמחירי ביטוח לנהגים צעירים יהיה גבוה בדרך כלל. חברות ביטוח מסוימות מאפשרות הוזלה של מחיר ביטוח כזה, על-ידי הענקת אפשרות לביטוחים מותאמים אישית. למשל, פוליסה שמכסה נהג מסוים על כמה כלי רכב שונים ומעניקה לו שעות נהיגה קבועות מראש, הרי שבכל פעם שיצא לדרך, הנהג מדווח לחברת הביטוח – וגם בסיום הנהיגה.

קיימות גם חברות שמציעות חבילות ביטוח מיוחדות עבור חיילים – עבור נהיגה בסופי שבוע. באם מדובר בנהג צעיר או בהורה לנהג צעיר – רצוי לפנות לחברות ביטוח שונות במטרה לבצע סקר יסודי שילמד אתכם אודות החבילות או התכניות הקיימות כיום בשוק, באופן שיאפשר לכם לבחור את העסקה המתאימה והמשתלמת ביותר עבורכם.

אנו חיים בעידן המודרני עם גישה קלה ולא יקרה לרשת האינטרנט.  באם משתמשים בה בחוכמה, ניתן לנצלה על-מנת להשיג את המידע הנחוץ לנו, באופן שהופך את חיינו לקלים, פשוטים ונוחים הרבה יותר מגפי שהתאפשר עד לא מזמן. נאחל לכם בהצלחה במציאת פוליסת הביטוח שלכם!

תוכן עניינים

‏‏ביטוח בית

ביטוח בית

ביטוח בית – מרבית האנשים תופסים את הבית שלהם כדבר החשוב ביותר בחייהם. רבים עובדים ומעבידים את עצמם לדעתם על-מנת לחסוך פרוטה אל פרוטה ושקל

להמשך הודעת ווטסאפ מלאו פרטים!

קבל שיחת ייעוץ חינם!

מלא/י את הטופס מטה, וניצור איתך קשר בהקדם.