ביטוח סיעודי לבעלי צרכים מיוחדים – מדוע זה כל כך חשוב?

ביטוח סיעודי לבעלי צרכים מיוחדים – מדוע זה כל כך חשוב? כל אחד יכול להגיע למצב סיעודי ממגוון של סיבות, ללא קשר לגילו.

גם אנשים צעירים עלולים, לא עלינו, לחלות במחלות קשות המובילות למצבים סיעודיים, או לעבור תאונות הפוגעות בעצמאותם המוטורית והשכלית.

על אחת כמה וכמה בעלי צרכים מיוחדים עלולים להתדרדר למצב סיעודי. לכן חשוב מאוד לעשות ביטוח סיעודי לבעלי צרכים מיוחדים – ובעצם לכל אחד ואחת מאיתנו

החיים מזמנים לכולנו לא מעט הפתעות, חלקן לא נעימות. תאונות דרכים, פיגועים, תקיפות של עבריינות פלילית הן רק חלק מן הנסיבות העלולות להביא לפגיעה גופנית חמורה, עד כדי פגיעה מוטורית ושכלית קשה המובילה אדם למצב סיעודי, המצריך תמיכה ועזרה בכל שלב של היממה.

זה קורה, לצערנו, לאנשים בכל הגילאים. בנוסף על כך, ישנם גם מצבים רפואיים שונים המתפתחים בחיי אדם, בהם בזמן קצר מאוד מתהפכים חייו של אדם מאדם בריא ומתפקד לאדם תלוי ותלותי, במצב סיעודי בדרגה משתנה.

ואם הדבר כך עבור אנשים בריאים, על אחת כמה וכמה שהדבר נכון לבעלי צרכים מיוחדים, הסובלים מראש ואפילו מרגע לידתכם ממוגבלויות רפואיות שונות, העלולות להתדרדר למצבים סיעודיים קלים עד מורכבים.

מדינת ישראל הינה אחת המדינות המערביות עם ביטוח הבריאות הממלכתי המתקדם ביותר, אולם לא פעם הביטוח הממלכתי הרגיל לא מספק מענה למצבים סיעודיים שונים.

לכן התפתחו סוגים שונים של ביטוח סיעודי, המכסים מקרים מגוונים של התפתחות מצב סיעודי של אדם.

ביטוח סיעודי לבעלי צרכים מיוחדים

כן, כל אחד צריך ביטוח סיעודי, על כל צרה שלא תבוא. אולם כאמור בעלי הצרכים המיוחדים, בין אם הם מוגבלים בגופם ובין אם סובלים ממוגבלות שכלית, עלולים שלא לחיות ללא ביטוח סיעודי ההולם לא רק את מצבם הנוכחי, אלא את מסלול ההתפתחות האפשרי של מצבם לאורך שנות חייהם.

כך למשך אנשים בעלי צרכים מיוחדים עלולים להיות מועדים יותר לנפילות ופגיעות גופניות עקב מצבם, עד כדי פגיעה גופנית המצריכה טיפול ותמיכה סיעודית. סיעוד לבעלי צרכים מיוחדים הוא בגדר חובה.

חשוב להבחין בין מצב סיעודי זמני למצב סיעודי קבוע, בין אם עבור בעלי צרכים מיוחדים ובין אם עבור הציבור הכללי.

בנוסף לביטוח סיעודי, ישנה אפשרות לקבל קצבת סיעוד ביטוח לאומי, בכפוף כמובן לקביעת אחוזי נכות מטעם ועדות רפואיות של המוסד לביטוח לאומי.

קצבת סיעוד ביטוח לאומי יכולה להתבטא בקצבת סיעוד בכסף, הכולל סיוע כספי לאדם הסיעודי ו/או לבני משפחתו, ויכולה להתבטא גם בשירותים שווי כסף, כגון מימון כח אדם מסייע לאדם הסיעודי, עזרים וציוד רפואי ביתי ואפילו סיוע במימון אשפוז סיעודי.

לצד ביטוח סיעודי קופת חולים, חשוב ומומלץ לעשות ביטוח סיעודי פרטי, המכסה מגוון של מקרים שאינו מכוסה בקופות החולים או על ידי המדינה.

המלצה זו תקפה לגבי בעלי צרכים מיוחדים, כמו גם אנשים בריאים מן השורה.

תוכן עניינים

ביטוח חובה לרכב

ביטוח חובה לרכב

ביטוח חובה לרכב – כשמו כן הוא, ביטוח חובה לרכב הוא ביטוח מחייב על-פי חוק, כאשר על כל בעל מכונית לרוכשו, מטרת ביטוח זה היא

דמי ביטוח דירה

טיפים להורדת דמי ביטוח דירה

מציאה של ביטוח דירה זול בישראל היא עניין נפוץ עבור הרבה מאוד בעלי דירות. עליית יוקר המחיה לצד עליית הערך של נכסים, מחייבים להבטיח מדיניות

ביטוח בריאות פרטי מומלץ

ביטוח בריאות פרטי מומלץ

ביטוח בריאות פרטי מומלץ – מהו ביטוח בריאות פרטי מומלץ? חוק ביטוח בריאות ממלכתי, הוא הקובע את היקף השירותים הרפואיים לכם זכאי כל מבוטח במדינה,

להמשך הודעת ווטסאפ מלאו פרטים!

קבל שיחת ייעוץ חינם!

מלא/י את הטופס מטה, וניצור איתך קשר בהקדם.