ביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא – לקיחת משכנתא אינה תמיד אירוע משמח, אבל לרבים וטובים היא אירוע מרנין, כיוון שהיא מסמלת את הבניה והיצירה של בית חדש – בית של משפחה בהתהוות, בתהליך המאפשר התרגשות רבה ואיחוד של נפשות רבות בקן המשפחתי ההולך ונבנה.

לקיחת משכנתא היא גם צעד משמעותי וחשוב, שהרי מדובר בהלוואה הגדולה ביותר שככל הנראה תיקחו בחיים.

אנשים רוכשים תכניות ביטוח שונות, בעיקר ביטוח לרכב, שעלותו נמוכה משמעותית מסכומי ההלוואה האימתניים המוענקים בעת רכישת דירה.

ניתן להבין מכן את החשיבות הרבה שברכישת ביטוח דירה או משכנתא בעת לקיחת סכום הכסף מהבנק.

מדובר בסוג של ביטוח הכולל ביטוח דירה (גם: ביטוח מבנה), כמו גם ביטוח חיים למשכנתא – ביטוח שנועד להגן על הבנק במקרה בו ייפטר הלווה בטרם עת.

אין מדובר באינטרס של הבנק בלבד, אלא גם של משפחת הלווה, שהרי אם לא יהיה ביטוח, יישארו בני משפחת הלווה עם חוב שאולי לא יוכלו לשלם.

גובה הפרמיות – כיצד נקבע?

שאלה שנשאלת פעמים רבות נוגעת לדרך קביעת הפרמיות של חייב למשכנתא.

מה זה "פרמיות" בעצם? פרמיה זהו הסכום החודשי שעליכם לשלם לחברת הביטוח תמורת הביטוח, ברכישת ביטוח דירה על-פי חוק.

למשל, על הפרמיות של ביטוח חיים לשקף את הסיכון שנוטלת על עצמה חברת הביטוח נוכח מצבו הבריאותי של הלווה, וגם אם הדבר נשמע הזוי, הרי שהפרמיות נקבעות בהתאם למצב הבריאותי הנוכחי של רוכש הביטוח או הלווה.

ישנם בישראל קריטריונים על-פיהם מסווג מצב בריאות הלווה, הנוצרים בהתאם להיבטים המנבאים את המצב הבריאותי.

תחילה נבדק מצב העישון של המבוטח הפוטנציאלי, אודות הרגלים, תחביבים, רקע רפואי מקצוע ועוד. מבוטח בריא יותר ישלם פרמיות נמוכות יותר.

ביטוח מבנה למשכנתא

בכל מקרה ביטוחי ומות המבוטח, יהיה הבנק מוטב אקסקלוסיבי לכספי הביטוח.

החברה תשלם לבנק סכומי משכנתא שנותרו במקרה מוות.

כדאי להרחיב פוליסה של ביטוח חיים למשכנתא ובכפוף לפוליסה לקבל פיצוי למקרה של אסון חלילה, זאת כיוון שהפרמיות בפוליסה של ביטוח חיים למשכנתא הן נמוכות יותר ביחס לביטוחים דומים, מאחר שהן משתנות על-פי גיל המבוטח, העולה כל שנה, וסכום המשכנתא – הקטן כל שנה.

ביטוח דירה למשכנתא – מהי החשיבות?

ביטוח חיים מהווה חלק אינטגראלי מזה של משכנתא או דירה.

ברור למדי שהמוטב היחיד לסכום המשכנתא הנותר הוא הבנק, אולם הביטוח גם מבטיח את מצבה של משפחת הלווה שנפטר, שהרי בקרות מקרה איום ונורא שכזה, חברת הביטוח תשלם לבנק את יתרת הסכום, כך שהמשפחה נותרת עם נכס המשולם במלואו, כך שאינה צריכה לדאוג לגבי היתרה.

על אף שמאמר זה נכתב בשפה קלה ופשוטה יחסית, במטרה להבהיר לכם את הרעיון הכללי העומד מאחורי הביטוח וחשיבותו, תיתכנה אי-הבנות קלות או "פספוסים" של רעיונות יסודיים, אולם אל תתרעמו על כך.

הרשת "מפוצצת" בחומרים איכותיים בשפה העברית על תחום הביטוחים, לרבות תחום הביטוח, וכל שעליכם לעשות הוא לערוך חיפוש פשוט בגוגל ולמצוא חומרים שאתם מצליחים להתחבר אליהם יותר וללמוד מהם את מה שחשוב.

לחצו כאן בחזרה לעמוד הראשי

תוכן עניינים

ביטוח אובדן כושר עבודה

ביטוח אובדן כושר עבודה

ביטוח אובדן כושר עבודה – כל בוקר אתם קמים לעבודה ונכנסים למציאות – השגרה האפרורית – עד אשר אתם מגיעים לעבודה. אתם עובדים שעות ספורות

ביטוח מנהלים

ביטוח מנהלים

ביטוח מנהלים – עד שנת 2008, עובדים במשק שאינם מאורגנים לא זכו בהטבות כחלק מביטוח פנסיוני, על-מנת למנוע מצב בעייתי שכזה, נכנסו רגולציות חדשות עם

ביטוח בריאות פרטי מומלץ

ביטוח בריאות פרטי מומלץ

ביטוח בריאות פרטי מומלץ – מהו ביטוח בריאות פרטי מומלץ? חוק ביטוח בריאות ממלכתי, הוא הקובע את היקף השירותים הרפואיים לכם זכאי כל מבוטח במדינה,