סוגי ביטוחים – כל מה שעליך לדעת על סוגי הביטוחים לרכבים

סוגי ביטוחים – קנית כלי תחבורה חדש? תתחדש! עכשיו הגיע הזמן לבדוק מהם סוגי הביטוחים הקיימים ומה בדיוק מתאים לצרכים שלך ושל אופן השימוש שלך. במאמר הבא נעשה קצת סדר בדברים כדי שתוכל להתחיל ולבדוק את כל מה שעליך לדעת בבטחה.

תחילה, בכל חברת ביטוח וגם הכי טובה שיש והתנאים שלה, ולכן יש לבדוק מהן ההגבלות והאותיות הקטנות. כשמדובר בביטוח זה קריטי ביותר מאחר וביטוח לרכב נועד לזמנים קשים ומקרי חירום כמו תאונות ותקלות שונות. חוסר הידיעה עלולה לבוא כנגדך ולכן כדאי לגשת לחברת הביטוח עם ידע מקדים של מה בדיוק הוא מכסה, לא מכסה או מכסה רק חלקית.

כמו כן, בכל אתר ביטוח תוכלו למצוא את המידע הדרוש לכן על הפוליסות, כמו גם באתר הר הביטוח המכסה את כל המידע שתצטרכו לדעת לגבי כל סוג ביטוח.

ואלו כל סוגי הביטוח הקיימים לרכב

סוגי ביטוחים השונים: ביטוח נהג צעיר, ביטוח חובה, ביטוח צד ג’, ביטוח למשאית, ביטוח לרכב חברה, ביטוח מקיף, ביטוח קטנוע, ביטוח אופנוע, ביטוח לרייזר, ביטוח נגרר, ביטוח מונית. נכון להיום אלו כל סוגי ביטוחים קיימים במערכת

ביטוח לנהג צעיר

ביטוח לנהג צעיר – נתחיל עם ההגדרה של מיהו נהג צעיר? אז חוקי התעבורה אשר חלים על נהג צעיר הם רבים ולא נפרט את כולם כאן אבל חשוב להתמצא בחוקים אלו על מנת לא לבצע עבירות מיותרות. נהג צעיר בהגדרתו הוא נהג חדש שטרם הגיע לגיל 24 והוא מחוייב ע”פ החוק לנהוג עם נהג מלווה למשך 6 חודשים, 3 חודשים ראשונים בכל תנאי, לאחר 3 חודשים יחוייב במלווה לתקופה של 3 חודשים בלבד רק בשעות הלילה – לתקנות המלאות

ביטוח חובה

יש מספר רב של סוגי ביטוחים אבל ביטוח לרכב חובה הוא ביטוח שנקרא כך מהסיבה הפשוטה שעל פי חוק, ברגע שיש בבעלותך רכב, חלה עליך חובה לעשות אותו, ובלעדיו אסור לך להשתמש ולנהוג ברכב. עקב חובת החוק החלה על כולם, כך גם הפוליסות והתנאים הניתנים בכל חברות הביטוח, אשר זהות לכולן במידה שווה.

לעומת זאת, כיום קיימות חברות ביטוח פרטיות ולא גדולות אשר עלולות להימכר בהפרשי מחיר בין כל חברה, הנקבעים על ידי קריטריונים כמו גיל הנהג, וותק ועוד.

כדאי לשים לב לכך.

ביטוח חובה מכסה פגיעות גוף לאחר תאונות דרכים ולא נותנת כיסוי לפגיעות רכוש כלל. לצורך כיסוי של פגיעות רכוש, יש ביטוח צד ג׳ שגם אותו כדאי לעשות בהחלט, לטובתכם האישית.

ביטוח צד ג׳

ביטוח לרכב צד ג׳ הוא לא ביטוח חובה, והיעד שלו הוא להגן על הנהג מפני פגיעות ברכוש של האנשים עימם נתקלת בכביש או חלילה הגעתם למצב של תאונת דרכים.

כל סוגי הביטוח דומים אך פה לא משנה על מי נופלת האשמה תחילה, כאשר מטרת הביטוח היא לכסות את עלויות הפגיעה ברכב של האדם השני, ורק לאחר מכן מתבצעת הבירוקרטיה של השתתפויות בהון עצמי וכדומה.

לצורך מזעור הנזקים וההוצאות במקרה של תאונה, בין אם קלה או קשה, כאשר ההוצאות על מקרים כאלו הינן כבדות ובלתי אפשריות לעיתים לתשלום על ידי אדם פרטי, קיים ביטוח צד ג׳.

לביטוח צד ג׳ ישנן הרחבות בחלק מחברות הביטוח, אשר מעניקות כיסוי גם לנזקי טבע כמו שריפות, רעידת אדמה, תיקוני פחחות לרכב ועוד.

ביטוח מקיף

בנוסף לביטוח חובה וצד ג׳, ביטוח מקיף מכסה את נזקי הרכוש של הרכב המבוטח ולא רק לרכב האדם השני שעמו הייתה התאונה.

פוליסות הביטוח המקיף בין חברות הביטוח השונות, הינן משתנות בתנאים שלהן ולכן כדאי לעשות חקר שוק של הקריטריונים אקסטרה שאותם כל חברת ביטוח מכסה בפוליסה הזו, לדוגמא: שירותי גרירה, ייצוג של עורך דין במקרה של הזדקקות להליך משפטי, קבלת רכב חלופי במקרה הצורך ועוד.

ביטוח זמני

ביטוח רכב זמני זהו כיסוי שנוסף לביטוח החובה, מאפשר למבוטחים לשלם אך ורק על הזמן שבו הרכב נמצא בשימוש. את פוליסת הביטוח הזמני תוכלו למצוא גם תחת השמות ביטוח רכב יומי או ביטוח לתקופה קצרה.

הפוליסה הזו מתאימה בעיקר למי שמעוניין לרכוש ביטוח לתקופה מוגדרת וקצרה, לדוגמא כמה ימים בודדים או חודש, מבלי להתחייב לביטוח שנתי ומלא.

ביטוח קטנוע

ביטוח קטנוע הוא ביטוח לרכב דו-גלגלי, ומחייב את אותם תנאי פוליסות ביטוח בדיוק כמו לרכב רגיל.

כמובן שגם כשמדובר בקטנוע, שימוש בו ללא ביטוח חובה מהווה עבירה על החוק.

יש לציין שכל ביטוחי החובה מכילים את אותם תנאים זהים בכל חברות הביטוח והפוליסה מכסה את נזקי הגוף של הרוכב המבוטח במקרה הצורך.

כיום, עקב ההבנה שהסיכון ברכיבה על דו-גלגלי הינו גבוה יותר מרכב רגיל, רוב הביטוחים על קטנוע עשויים להיות יקרים יותר.

ביטוח נגרר

גרר הוא כלי רכב לכל דבר ונחשב תוסף לכלי הרכב שלך, אשר מתחבר מאחורה ועליך להחתים ולהצהיר עליו כחוק למשרד הרישוי.

נגרר יכול לשמש לשינוע והובלה של ציוד אישי כמו אופנוע ים או ציוד גלישה ולעיתים גם ציוד של מזון בקירור לעובדים בתחום.

חיבור נגרר לרכב  דורש רישיון ותשלום עליו. ולכן כיום, ביטוח נגרר הוא הכרחי למי יש נגרר ברשותו.

כמעט בכל חברת ביטוח יש פוליסות ביטוח לנגרר וכדאי לבדוק על חברות ביטוח המתמחות בתחום נגררים.

תוכן עניינים

ביטוח חובה לרכב

יועץ פרישה לסדר בפנסיה ובביטוחים

יועץ פרישה לסדר בפנסיה ובביטוחים – עתידים לצאת לפנסיה בקרוב? ובכן, אחד מאנשי המקצוע החשובים ביותר אותו תרצו לצדכם הוא ללא ספק יועץ פרישה.  מה

להמשך הודעת ווטסאפ מלאו פרטים!

קבל שיחת ייעוץ חינם!

מלא/י את הטופס מטה, וניצור איתך קשר בהקדם.