ביטוח בריאות לספורטאים – איך להגיע לאולימפיאדה הבאה בריאים ושלמים

ביטוח בריאות לספורטאים – ספורט, במיוחד בענפי הספורט המקצועני, הינו תחום עיסוק שבו מביאים את הגוף לקצה גבול היכולת ואפילו מעבר לו, על מנת לשאוף להישגים ומדליות.

ספורטאים אולימפיים וספורטאים מקצוענים בכלל מכירים גם את המחיר של אורח החיים התובעני הזה, הכולל גם פציעות לא פשוטות העלולות לפגוע בגופם ואפילו בפרנסתם בהווה ובעתיד.

לשם כך יש צורך בביטוח בריאות לספורטאים, למקרי פציעות ספורט שונות.

ספורטאים מקצוענים זו בחירה לא רק במקצוע, אלא באורח חיים שלם שמתלווה למקצוע הזה: שמירה על דיאטה קפדנית, מאמץ גופני ואימונים מפרכים בכל יום כמעט, השתתפות בתחרויות בכל מיני מקומות בעולם, ולמעשה – הקדשת כמעט כל הזמן הפנוי לכך, במחיר של חיי חברה מצומצמים וגם בזמן האיכות עם המשפחה.

ספורטאים אולימפיים מרגישים את אורח החיים הזה בצורה הכי חדה, בדרך כלל: על פי רוב, המקצועות האולימפיים הם ספורט יחידני, כלומר, כל מתחרה לעצמו, ולא במסגרת קבוצתית כמו כדורגל או כדורסל.

זה אומר כי הלחצים נמצאים בין הספורטאי לבין עצמו, ובין הספורטאי לבין המאמן/ת שלו.

יש עוד צד לחיים של הספורט המקצועני – הצד המסוכן של פציעות ספורט שונות, העלולות לא רק לפגוע בקריירה הספורטיבית של הספורטאי, אלא אף לפגוע בבריאותו ממש.

פציעות כאלו נגרמות או מעומסים כבדים מדי על השרירים במהלך אימונים, או כתוצאה מתנועות לא נכונות שנגרמות במהלכן של תחרויות.

יש כמובן ענפים מסוכנים יותר – כגון כל ספורט ההיאבקות לסוגיו, כמו ג’ודו או קראטה, למשל, שעצם הגדרתם היא מאבק פיסי מבוקר בין שני אנשים.

אולם גם במקצועות האתלטיקה יש לא מעט פציעות ספורט כתוצאה ממאמצים גדולים מדי, נפילות, החלקה ועוד.

כנגד כל אלו יש שני כלים העומדים לרשות הספורטאים: ביטוח בריאות לספורטאים וציוד מקצועי למניעת פציעות.

 

מאמרים נוספים:

מה עושים כנגד פציעות ספורט?

אמנם פציעות ספורט הם חלק מהחיים הספורטיביים, שהוא ככל הנראה בלתי נמנע, אך יש דרכים להתמודד איתן וגם לצמצם אותן למינימום – על ידי שימוש בציוד מניעה לצמצום הסיכוי להיפצע, ועל ידי עשיית ביטוח בריאות לספורטאים.

ציוד מקצועי למניעת פציעות ספורט ופגיעות במהלך אימונים ומשחקים ספורטיביים כולל אמצעי מיגון שונים, כגון קסדות, מגיני ברכיים, לבוש מיוחד ועוד.

כמו כן, התפתחו טכנולוגיות שונות של נעלי ספורט המונעות נפילות, כאשר בסוליות נעליים אלו יש חומרים למניעת החלקה ולהגברת אחיזת הקרקע שלהן.

ביטוח בריאות לספורטאים הינו פוליסות ביטוח ייעודיות לספורטאים, המכסים מקרים של פציעה ופגיעה כחלק מחיי הספורט המקצועני, לרבות באימונים ובתחרויות.

הפרמיה של פוליסות ביטוח בריאות לספורטאים אמנם גבוהה, אולם פציעת ספורט ללא ביטוח עלולה להיות יקרה עוד יותר.

בדרך כלל, ביטוח לספורטאים נרכש במרוכז על ידי אגודות הספורט בהן חברים הספורטאים השונים, על מנת להוזיל את עלות הביטוחים עצמם.

אותן פוליסות ביטוח בריאות לספורטאים כוללות כיסוי לא רק עבור הטיפולים בזמן של פציעות ספורט, אלא גם הבטחת הכנסה לאותם ספורטאים במהלך תקופת הטיפול והשיקום מהפציעה.

עיסוי רפואי ותזונה של ספורטאים ככלי למניעת פציעות ספורט

בנוסף לציוד מיגון מקצועי ופוליסות ביטוח לספורטאים, ישנם כלים משניים לשמירה על בריאות הספורטאים ולמניעת פגיעות ספורט שונות.

רובנו לא מקשרים בין אותם כלים משניים לבין בטיחות הספורטאים, אולם הקשר הזה בהחלט קיים.

התחום הראשון השומר על הספורטאים ועל בטיחותם באופן עקיף הינו תזונת הספורטאים.

תזונה נכונה לספורטאים מזינה את השרירים ומפתחת את הסיבולת שלהם למאמצים השונים.

התזונה היא הדלק של גוף האדם, ובמיוחד במקרים של עומסים קיצוניים של אימוני ספורט סדירים, היא חשובה.

בנוסף, יש לדעת מתי להרפות את השרירים בזמן, במיוחד אחרי אימונים ותחרויות.

לכן, לצד אימוני שחרור שהם חלק מכל אימון ספורטיבי מקצועני, מומלץ מאוד לבצע עיסוי רפואי להרפיית השרירים השונים, השומר על השרירים ומטפל בהם למניעת פציעות ספורט.

הקפדה על תזונת ספורט נכונה ועל קיום סדיר של עיסויים רפואיים הם בדרך כלל לא דרישות סף לעשיית ביטוח בריאות לספורטאים, אבל בהחלט הינם חלק מרכזי מכל אורח חיים ספורטיביים מקצועני, השומר על בריאות הספורטאי ומצמצם באופן משמעותי את הסיכוי לפציעות ופגיעות ספורט במהלך הקריירה שלו.

תוכן עניינים

סוכן ביטוח במרכז

סוכן ביטוח במרכז

סוכן ביטוח במרכז – זה לא מספיק לבחור סוכן ביטוח במרכז, אתה צריך לבחור סוכן מקצועי ומהימן! ראשית, כדאי להבין שבחירת סוכן או סוכנות ביטוח

להמשך הודעת ווטסאפ מלאו פרטים!

קבל שיחת ייעוץ חינם!

מלא/י את הטופס מטה, וניצור איתך קשר בהקדם.