ביטוח כלל – בואו נדבר על ביטוח

כלל היא מחברות הביטוח הגדולות והמוכרות בישראל! במאמר הבא נציג את תחומי הפעילות העיקריים של כלל, נבין במה היא מתמחה ונסביר כיצד מוקדי שירות הלקוחות שלה ברחבי הארץ יכולים להוזיל לנו את הפוליסה והפרמיה

כלל החזקות עסקי ביטוח בע”מ, או בקצרה חברת כלל, היא מקבוצות הפנסיה הגדולות בישראל.

עם תחומי פעילות רבים ובעיקר התמחות בסוגים שונים של מוצרי מוצרים כלליים, אין ספק שכדאי להכיר אותה לעומק.

חברת כלל כפי שהיא מוכרת לנו כיום נוסדה כבר בשנת 1987 כדי לרכז עסקי ביטוחים שונים של קונצרן כלל בחברת החזקות אחת, כאשר בשנת 1988 החלו המניות שלה להיסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

מאז 1989 היא נחשבת חברת כלל כחברה הגדולה בישראל ויש לה המון משמעות עבור מי שמחפשים דרך לבצע הוזלת ביטוח בצורה אפקטיבית.

פרופיל חברה ונתונים יבשים

כלל היא חברה ציבורית שנסחרת בבורסה לניירות ערך. המטה המרכזי שלה נמצא ברחוב ראול ולנברג בתל אביב, המשרד הראשי הוא בקריית עתידים והיא משויכת לענפי התעשייה של ביטוח, פנסיה ופיננסים.

שווי השוק של כלל עומד נכון ליולי 2022 על 4.60 מיליארד ש”ח.

ההכנסות שלה הסתכמו בשנת 2021 ב-27.2 מיליארד ש”ח, הרווח שלה הגיע באותה שנה ל-1.4 מיליארד ש”ח וההון העצמי שלה היא בדצמבר 2021 כ-7.7 מיליארד ש”ח.

סך המאזן שלה עמד בסוף אותה שנה על 146 מיליארד ש”ח, המנכ”ל שלה הוא יורם נוה והיא מעסיקה כ-4,300 עובדים.

התמחות חברת כלל

אלו תחומי ההתמחות וסוגי הביטוח העיקריים המוצעים על ידי חברת כלל לציבור הלקוחות והמבוטחים בישראל:

  • ביטוח – בתחום זה מציעה כלל פוליסות ביטוח רכב, דירה, ביטוח נסיעות לחו”ל, בריאות, ביטוח חיים, ביטוח לעסקים, לבית משותף וסייבר וסכנות ברשת. את הפוליסות ניתן לרכוש דרך הסוכנים.
  • חיסכון – אפיקי החיסכון שזמינים דרך כלל הם קופות גמל רגילות או קופת גמל להשקעה, פנסיה, קרן השתלמות, מנהלים וחיסכון וחיסכון לפרישה. בנוסף, היא מאפשרת להצטרף אונליין לקרנות השתלמות או למסלול קרן פנסיה מקיפה שמבטיחה את דמי הניהול של העמית עד למועד הפרישה.
  • הלוואות ומשכנתאות – ההתמחות של כלל כוללת את תחום ההלוואות והמשכנתאות. מלבד הלוואה מקופת גמל, קרן פנסיה או השתלמות, ניתן לקבל דרכה משכנתא רגילה או הפוכה והלוואת ופיננסים.
  • ביטוח אשראי – כלל פועלת מאז שנת 1981 על מנת לספק הגנה מחדלות פירעון והפסדים בגין אי תשלום או פיגורים בתשלומים מצד לקוחות בארץ ובחו”ל. בתחום הזה, המוצרים העיקריים הם למשל ביטוח סחורות ושירותים בשוק המקומי, לסיכוני סחר חוץ והזמנות.

כמות מוקדים בארץ ופרטי שירות לקוחות

חברת כל משווקת את מוצריה באמצעות כ-2,000 סוכני ביטוח מדן ועד אילת. לאחר רכישת הפוליסה וכדי לנהל אותה, ניתן לשלוח הודעת WhatsApp לטלפון 054-8600068 ולקבל את השירות בימים א’-ה’, בין השעות 16:00-08:30.

אפשרות אחרת היא לשלוח הודעות סמס למוקד הרלוונטי, כמו למשל בתחום פנסיה וגמל למספר 052-6289802, בתחום ביטוח החיים למספר 052-6289860 או בתחום הבריאות למספר 052-6289862. בנוסף, החברה מעמידה לרשות הלקוחות מוקד שירות במספר הטלפון *5454 עם שירות שניתן בימים א’-ה’ בין השעות 16:00-08:30.

עולם הביטוח האלמנטרי כתחום התמחות מרכזי של כלל

חברת ביטוח כלל מתמחה בתחום האלמנטרי וסיכון לרכוש. אפשר לראות את זה בפוליסות המגוונות של ביטוחי הרכב והדירה, או בנתח השוק של כלל לעומת חברת ביטוח הראל שמובילה דווקא את תחום הבריאות ובו היא מובילה את הענף.

ההתמחות בעולם האלמנטרי יכולה לשחק תפקיד עבור מבוטחים שרוצים להשוות בין פוליסות של חברות שונות. אם לדוגמא מקבלים הצעה מחברת ביטוח מגדל ומעוניינים להשוות אותה בתחום האלמנטרי, אפשר לנסות לנצל את נתח השוק של כלל כדי לקבל תנאים טובים יותר. באופן דומה, השוואה רלוונטית תהיה בין מנורה לפניקס מחפשים אפיקי חיסכון לפנסיה, גמל והשתלמות.

לסיכום, ביטוח לאומי אנחנו משלמים בגלל שהחוק מחייב אותנו – אבל בפרטי עומדות לרשותנו אפשרויות בחירה שונות. כדי למצוא את הפוליסה המשתלמת ביותר, כדאי לבדוק מה כל חברה מציעה ובמה היא מתמחה.

תוכן עניינים

ביטוח בריאות פרטי

הצטרפות לביטוח בריאות

הצטרפות לביטוח בריאות – לאחר שבדקתם אם קיימים ביטוחי בריאות על שמכם ולאחר שסקרתם מספר סוגי ביטוחי בריאות ובחרתם בביטוח בריאות שמתאים לכם כדאי לדעת

להמשך הודעת ווטסאפ מלאו פרטים!

קבל שיחת ייעוץ חינם!

מלא/י את הטופס מטה, וניצור איתך קשר בהקדם.