ביטוח אובדן כושר עבודה

ביטוח אובדן כושר עבודה – כל בוקר אתם קמים לעבודה ונכנסים למציאות – השגרה האפרורית – עד אשר אתם מגיעים לעבודה.

אתם עובדים שעות ספורות ושבים לביתכם החמים והנעים. בסוף החודש אתם מקבלים תגמול כספי בעבור שעות העבודה שהשקעתם.

האם יצא לכם לחשוב על תרחיש בו לא תוכלו להגיע לעבודה עד כדי שתיאלצו לחיות ללא הכנסה? בוודאי שמצב זה עלול להוביל למצב כלכלי חמור.

על-מנת לתחזק הכנסה קבועה, גם בתרחיש הכולל אובדן כושר עבודה, רצוי לרכוש תכנית ביטוח אובדן כושר עבודה.

ביטוח מקופת החולים – פתרון נחמד אך בלתי מקיף

ל-4.5 מיליון ישראלים יש ביטוח סיעודי, כאשר 3.5 מיליון מתוכם מבוטחים במסגרת ביטוחים משלימים של קופות החולים.

חצי מיליון מהם מאורגנים בביטוחים קבוצתיים המנוהלים על-ידי מקומות עבודה וארגונים. ביטוחים קבוצתיים מעניקים פתרון חלקי ויעיל למחצה, בעלות נמוכה.

 

מאמרים נוספים:

ביטוח סיעודי פרטי – מהו?

כל בן-אנוש במדינת ישראל רשאי לבטח עצמו עם תכנית ביטוח סיעודי פרטי לכל מקרה לו יזדקק לטיפול וסיוע סיעודי, זאת נוסף על הזכאות לגמלת סיעוד, אשר נקבעת במסגרת ביטוח הסיעוד בחוק ביטוח לאומי.

הזכויות והתנאים של פוליסות הביטוח שונים כמובן מחברה אחת לאחרת ומעוגנים בהסכם הפוליסה:

ישנם שלושה סוגים בולטים של תכניות ביטוח סיעוד פרטי:

 1. פוליסות ביטוח שנרכשות דרך סוכני ביטוח אישיים
 2. פוליסות קולקטיביות שנרכשות על-ידי קבוצות וועדי עובדים.
 3. פוליסות המוצעות כחלק משירותי ביטוח מטעם קופת החולים.

אובדן כושר עבודה – מהו?

ביטוח אובדן מאפשר כיסוי במקרים בהם בן-אדם שעד ליום זה עבד למחייתו, חלה או נפצע באופן שאינו מאפשר לו המשך עבודה תקין.

ביטוח אובדן כושר עבודה יכסה חלק מהכנסות המבוטח. אפשרי לבטח עד כ-75% משכר הברוטו של המבוטח, כך שבמקרה בו העובד מאבד את יכולתו לעבוד – יקבל פיצוי בגובה 75% מהמשכורת שקיבל.

במשך תקופה זו, לא תגבה חברת הביטוח מהמבוטח תשלום פרמיה לפוליסת אובדן כושר עבודה, ואילו זכויותיו תמשכנה להצטבר.

היכן ניתן לרכוש מסוג זה?

ניתן לרכוש ביטוח כושר עבודה אצל חברות הביטוח.

במקרה זה, רצוי להיוועץ בסוכן ביטוח אישי שיפרט באוזניכם את פרטי הפוליסה, העליות והתנאים, על-מנת שיתאפשר לכם להבין את סעיפי הפוליסה לעומקם.

יתר על כן, קיימים מסלולים אחדים עבור ביטוח מסוג זה.

סוכן ביטוח מיומן ידע לשאול אתכם את השאלות הנכונות ולהמליץ לכם על המסלול המתאים ביותר, שבין השאר, תלוי גם בגיל המבוטח וגובה המשכורת.

שאלות/תשובות בנושא ביטוח אובדן כושר עבודה:

 1. מהו ביטוח אובדן כושר עבודה? ביטוח מסוג זה הוא סוג של כיסוי המעניק הטבות כלכליות למבוטחים אם הם לא מסוגלים לעבוד עקב נכות, בין אם כתוצאה ממחלה, תאונה או בעיות בריאותיות אחרות.
 2. במה שונה ביטוח אובדן כושר עבודה מביטוח בריאות? בעוד שביטוח הבריאות מכסה הוצאות רפואיות כגון ביקורי רופא, ניתוחים ותרופות, ביטוח אובדן כושר עבודה מספק חלק מהכנסת המבוטח כאשר הוא אינו מסוגל לעבוד עקב נכות.
 3. האם ישנם סוגים שונים של ביטוח אובדן כושר? כן, ישנם בעיקר שני סוגים: נכות קצרת טווח (STD) ונכות ארוכת טווח (LTD). STD מכסה תקופה קצרה, בדרך כלל כמה חודשים, בעוד LTD יכולה להימשך מספר שנים או עד לסיום הנכות.
 4. כמה מההכנסה שלי יכסה ביטוח מסוג זה? בדרך כלל, ביטוח אובדן כושר עבודה מעניק בין 50% ל-70% מההכנסה ברוטו של המבוטח. עם זאת, הסכום המדויק יכול להשתנות בהתאם לפוליסה ולספק הביטוח.
 5. האם אוכל לקבל תגמולי ביטוח אובדן כושר עבודה תוך קבלת פיצויי עובדים? כן, אבל הסכום הכולל שיתקבל משני המקורות עשוי להיות מופחת כך שההטבות המשולבות לא יעלו על אחוז מסוים מההכנסה הרגילה שלך.
 6. כמה זמן זמן ההמתנה לפני שאוכל להתחיל לקבל הטבות? תקופת ההמתנה, המכונה לעתים קרובות “תקופת החיסול”, יכולה להשתנות. מחזורים נפוצים הם 30, 60, 90, או אפילו 180 ימים לאחר הופעת הנכות.
 7. האם הקצבאות אובדן כושר עבודה חייבות במס? אם הפרמיות שולמו בדולרים לאחר מס, ההטבות בדרך כלל פטורות ממס. עם זאת, אם המעסיק שלכם שילם את הפרמיות או שהם שולמו עם דולרים לפני מס, ההטבות עשויות להיות חייבות במס.
 8. האם ניתן לשלול ממני ביטוח אובדן עקב מצב קיים? כן, ספקי ביטוח רשאים לשלול כיסוי או להחריג הטבות בגין נכויות הנובעות ממצבים קיימים, במיוחד אם המצב אובחן או טופל בתוך תקופה מסוימת לפני תחילת הפוליסה.
 9. האם אני צריך ביטוח אובדן עבודה אם יש לי חסכונות או תמיכה מהמשפחה? בעוד שחסכון אישי או תמיכה משפחתית יכולים לעזור, ביטוח אובדן כושר עבודה מספק תמיכה כלכלית עקבית ומהימנה, המבטיח הגנה ארוכת טווח מבלי לרוקן את החסכונות או להכביד על בני המשפחה.
 10. האם אוכל לרכוש ביטוח אם אני עצמאי? בהחלט. עצמאים יכולים ולעיתים קרובות צריכים לשקול ביטוח זה מכיוון שאולי אין להם צורות אחרות של הגנת הכנסה זמינות. ספקי ביטוח רבים מציעים פוליסות המותאמות לעצמאים.

הערה: אין באמור לעיל מידע רלוונטי לביטוח שלכם, יש להתייעץ עם סוכם ביטוח ולקבל הצעה רלוונטית בהתאם לתנאים שלכם, מוזמנים כמובן ליצור איתנו קשר למתן מענה מהיר וייעוץ בחינם.

תוכן עניינים

על איזה סכום כדאי לבטח

על איזה סכום כדאי לבטח

בעת שעורכים ביטוח תכולה כחלק מפוליסת ביטוח דירה, נכלל אוטומטית וללא חיוב נוסף גם כיסוי צד שלישי. ביטוח צד ג’ דירה נועד לכסות במקרים בהם

להמשך הודעת ווטסאפ מלאו פרטים!

קבל שיחת ייעוץ חינם!

מלא/י את הטופס מטה, וניצור איתך קשר בהקדם.