קניית רכב חדש או יד שניה?

קניית רכב חדש או יד שניה? אין שום ספק שעם מצבה של התחבורה הציבורית אצלנו שנמצאת בשיפוצים מתמידים ובאיחורים נוקבים, מאד קשה להסתדר בלי רכב משלנו.

גם אם אנחנו גרים בעיר שבה לא צריך תחבורה ציבורית, עדיין נרצה באהבה וגעגוע לקפוץ לבקר את ההורים, לנסוע לסבתות ולסבים ולפעמים גם לטייל בארץ.

וכל זה עוד לפני שדיברנו על התניידות לעבודה, כי מה לעשות, לא כולנו מצליחים לעבוד מהבית למרות הקורונה ששינתה את פנינו.

אם כך מה עושים? האם מוותרים על קניית רכב חדש או יד שניה ומסתדרים עם התחבורה הציבורית? או מתארגנים על קניית רכב בתשלומים שתסייע לנו להתנייד ולשפר את איכות החיים?

קניית רכב חדש או יד שניה – כל מה שחשוב לדעת

התחבורה הציבורית כיום מגיעה כמעט לכל מקום, אבל בכל זאת, לא לכל מקום. אנחנו תלויים בה ברמת לוח הזמנים והיא נוטה גם לאחר, ויש נהגים שלצערנו גם עושים בזמנים כל מה שהם רוצים, מה שלא ממש מנחם אותנו או מסייע לנו.

ופתאום אנחנו מוצאים את עצמנו שוב או באיחור מאד משמעותי, או שוב שואלים את עצמנו איך זה שעדיין לא חיפשנו מימון רכב כדי לצאת מהמסלול של התחבורה הציבורית.

האמת היא שכל אחד ואחת מאיתנו מתלבט, קניית רכב חדש או רכב יד שניה ובכלל, מאיפה נשיג את ההון העצמי לרכישת רכב? לא לכולם יש את ההון הראשוני ולכן רבים מאיתנו נעזרים בלקיחת הלוואה לרכב שתסייע לנו.

לא מדובר במוצר שהוא נדיר, אם כי בבקשה די נפוצה. כיום כמעט כל כרטיס אשראי נותן הלוואות לרכב, ומציע גם סיוע ברכישה בתנאים מיוחדים.

אבל לפני שאנחנו כבר מדמיינים את עצמנו על כביש החוף עם הבריזה בשיער והמוזיקה בפול ווליום, כדאי שנבין למה רכב חדש טוב לנו, או למה רכב יד שניה טוב לנו.

רכב חדש – למה הוא מומלץ לנו?

  • בטיחות היא שם המשחק – רכבים חדשים הם פשוט רכבים בטיחותיים יותר מרכבים שנעשה בהם שימוש. ועל כן, אם תצליחו לבצע קניית רכב בתשלומים של רכב חדש, אין ספק שברמת הבטיחות לפחות הצלחתם להשיג מטרה משמעותית.
  • קל יותר לבחור – כשאתם רוכשים רכב חדש אתם בעצם רוכשים רכב שאתם מזמינים בו לא מעט אלמנטים שאתם בוחרים אישית. הבדל משמעותי מרכב שהוא יד שניה שבו הוא כבר מגיע ‘מוכן’ מידיים קודמות.
  • שלא יעבדו עליכם – רכישה של רכב שהוא רכב חדש ולא יד שניה היא לא רכישה שאתם לא יודעים מה היה לפניה. כאן אי אפר לעבוד עליכם, אתם יודעים מהו המפרט הטכני, לא צריך לחשוש מתקלות פתאומיות בגלל תאונות שלא סיפרו לכן עליהן ולמעשה מלכתחילה הרכב מגיע במצב מושלם.
  • ערך גבוה במכירה – ברכישת רכב חדש כאשר תרצו בעוד מספר שנים למכור אותו, או להחזיר אותו אל החברה שממנה קניתם תוכלו או לעשות טרייד אין איכותי, או פשוט למכור במחיר מאד איכותי היות ומדובר ברכב חדש שעבר יד אחת בלבד.

 

רכב יד שניה – למה הוא טוב לנו?

בעידן שבו יש שוק רחב של רכבים חדשים המאפשרים רכישה דרך מימון רכב או הלוואה לרכב באמצעות כרטיס אשראי או פלטפורמות פיננסיות חוץ בנקאיות, רכב יד שניה קיים במגוון של ורסיות. אם אתם מחפשים באופן מספיק יסודי, אין ספק שתגיעו אל רכב החלומות שאתם רוצים בו, גם אם הוא יהיה יד שניה.

  • מחיר איכותי – היות ויש היצע גבוה, המחיר גם מתאים לכך ולא מופקע. בעלי מכוניות המנסים למכור את הרכב מגלים שאם הם לא מוזילים את העלות, פשוט לא יהיו קונים.
  • ירידת ערך מינימלית –ירידת ערך לרכב מתבצעת בשנים הראשונות שלו על הכביש, כמה שהרכב יותר וותיק ירידת הערך בבעלותכם היא קטנה יותר. אם אתם מחליטים למכור את הרכב אחרי כמה זמן, יש סיכוי שההפסד יהיה גם קטן יותר.
  • ביטוח בעלויות מופחתות – לא משהו שכולם יודעים, אך ביטוחים על רכבים ישנים עולים פחות. זה נשמע שזה אמור להיות ההיפך, אבל רכבים חדשים מפתחים יותר פריצות. אחוז הרווח שאפשר לעשות על רכב חדש כאשר גונבים אותו הוא גבוה יותר, ולכן, גנבים מעדיפים לגנוב רכבים חדשים ולקחת עליהם את הסיכון המשמעותי. ביטוח לרכב יד שניה יעלה פחות באופן משמעותי מביטוח לרכבים חדשים והעלות תהיה מהותית יותר בסיכום אחרי שנים. מומלץ לחשוב על כך בזמן שאתם מחפשים רכב יד שניה, אם עלויות הן חלק מהפרמטרים שגורמות לכם להחליט לכאן או לכאן.

באופן כללי, רכישת רכב חדש או רכב יד שניה תלויה כמובן בהון העצמי שלכם וביכולת שלכם לקבל מימון או רכישה בתשלומים.

כמובן שמומלץ להתייעץ עם המומחים בתחום וזאת על מנת שלא תכנסו להוצאה שאתם לא יכולים לעמוד בה, או לחבויות שלא תוכלו לעמוד בהם.

בכלל, בכל מה שקשור לרכבים, אם אינכם מבינים בנושא ליווי מקצועי ואיכותי יהיה דבר נפלא עבורכם.

בין אם מדובר על ביטוחי רכב, בין אם מדובר על הלוואות לרכישת רכבים ובכלל.

רכישה של רכב היא לא רכישה רגילה, ולא דבר של מה בכך.

ברכישת רכב אתם רוכשים את החבר הכי טוב שלכם שהולך לטייל עמכם ברחבי הארץ, לחוות אתכם את החוויות הכי מרגשות, טובות, וגם אולי פחות טובות שלכם.

ובטח לבטח לשמור על הבטיחות שלכם, ושל בני משפחותיכם והיקרים לכם.

מצאו את אנשי המקצוע הטובים ביותר, המומחים בתחומים שיסייעו לכם ותוכלו לעלות על הרכב וליהנות מנסיעה טובה, מוצלחת ובטוחה ללא שום חשש.

שיהיה בשעה טובה!

תוכן עניינים

ביטוח מכשירי חשמל

ביטוח מכשירי חשמל

הכדאיות של ביטוח מכשירי חשמל – עולם הביטוחים עשוי לבלבל כל אחד מאיתנו. נושא זה לא חייב להפחיד ולהבהיל אותנו באופן אוטומטי, יש צורך במידע

הצעת ביטוח רכב

הצעת ביטוח רכב

הצעת ביטוח רכב – רכשתם מכונית חדשה ומצוחצחת (או ישנה וחמודה)? מעולה. מגיע לכם מזל טוב. כעת תוכלו להתחדש ולבטח את הרכב שלכם על-ידי רכישת

בדיקת פוליסת ביטוח

בדיקת פוליסת ביטוח

בדיקת פוליסת ביטוח – במהלך שנת 2018 דווח בעיתון הכלכלי גלובס כי מבדיקת רשות שוק ההון עולה כי תופעת כפל הביטוח גורמת לציבור להוצאות כספיות

להמשך הודעת ווטסאפ מלאו פרטים!

קבל שיחת ייעוץ חינם!

מלא/י את הטופס מטה, וניצור איתך קשר בהקדם.