ביטוח עסק – פוליסות ביטוח לעסקים

ביטוח עסק – פוליסות ביטוח לעסקים, לא חסרות סיבות במדינת ישראל, לצערנו, לנפילתם וסגירתם של עסקים רבים – עשרות אלפים נסגרים בכל שנה גם ללא קשר למגיפות עולמיות; אבל סיבה אחת לסגירת עסקים אפשר וצריך למנוע: ביטוח לעסק שלכם יכול להציל אותו במקרי חירום שונים.

הנה החדשות הישנות: גם השנה ייסגרו בישראל עשרות אלפי בתי עסק, אפילו ללא קשר למגיפות עולמיות דוגמת הקורונה שפקדה את העולם החל משנת 2020.

עסקים נופלים ונסגרים משלל סיבות שונות, ולפעמים משונות: התנהלות כספית ופיננסית לא נכונה, חוסר היערכות נכון מול התחרות, מוניטין גרוע שמבריח את הלקוחות ועוד כהנה וכהנה סיבות.

אולם ישנה לפחות סיבה אחת בגינה עסקים נסגרים, שאינה מחוייבת המציאות בכלל: נזקים ומקרי חירום בעסקים, שאינם מבוטחים באמצעות ביטוח לעסק.

לא לעשות ביטוח לעסק שלכם באמצעות פוליסות ביטוח לעסקים משול להימור כבד על כל העסק, במקרה של שריפה, רעידת אדמה, פיגועים, גניבות והשחתת רכוש ועוד מפגעים העלולים להתרגש על העסק היקר שלכם.

עסקים רבים, בעיקר בתחילת דרכם – אבל גם עסקים ותיקים חוטאים בכך – מנסים לחסוך את העלות החודשית הכרוכה ברכישת פוליסת ביטוח לעסקים.

התוצאה העגומה היא כי במקרי חירום, תאונות, שריפות ונזקים, הם מוצאים עצמם בלתי מכוסים וללא יכולת הכנסה או שיקום של העסק.

עסקים שהושקעו בהם מליוני שקלים בהקמה, מוצאים עצמם מול שוקת שבורה במצבים עגומים אלו.

סטטיסטיקה – כמה באמת עסקים נסגרים ונפתחים מדי שנה?

ישראל ידועה בסביבה העסקית הדינמית והחדשנית שלה. מדי שנה נפתחים מספר לא מבוטל של עסקים חדשים התורמים לצמיחת המשק ולחיוניותו. עם זאת, חשוב לא פחות לקחת בחשבון את מספר העסקים שנסגרים מדי שנה. בממוצע, בשנים האחרונות נפתחים בישראל כ-50,000 עסקים חדשים מדי שנה. למרבה הצער, כ-20% מהם נסגרים במהלך השנה הראשונה.

הסיבות לסגירה משתנות, כולל קשיים כלכליים, תחרות בשוק ואתגרים אדמיניסטרטיביים. עבור אותם עסקים ששורדים את השנה הראשונה, אתגרים כגון עלויות מס, מחזור שנתי שאינו מצדיק אחזקה שלו, האטה במשק, מוצר בעייתי, בירוקרטיה, אי הסכמה עם שותפים עסקיים, תקציבי שיווק, תכנון נכון, ביטוח בריאות, ביטוח או תכנון פרישה וביטוחים אחרים ממלאים תפקיד מכריע בפעילותם השוטפת וקיימות.

חשיבותם של ביטוח לעסקים

ביטוח עסק חיוני לשמירה על חברה מפני סיכונים והתחייבויות בלתי צפויות. לבעלי עסקים ומנכ”לים עומדים לרשות בעלי עסקים ומנכ”לים סוגים שונים של ביטוח, כגון ביטוח מנהלים, פנסיה וקרן השתלמות. חיוני לבחור בקפידה את פוליסות הביטוח המתאימות ולהיות מודעים לדמי ניהול פנסיה, דמי ניהול קרנות השתלמות ועלויות נוספות הנלוות. יתרה מכך, הבנה וניהול של קופות הגמל חיוניים לבריאות הפיננסית לטווח ארוך של העסק.

פתיחת עסק בישראל היא מיזם מרגש עם הרבה פוטנציאל להצלחה. עם זאת, חיוני להיות מודע לאתגרים, לרבות השיעור הגבוה של עסקים שנסגרים מדי שנה.

תכנון נכון, כולל הבטחת הביטוח העסקי הנכון וניהול פנסיה וקרנות חינוך בצורה יעילה, יכולים לסייע להבטיח את הקיימות והצמיחה של העסק שלכם. בנוסף, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע כדי להבין את דמי הניהול הפנסיוני, דמי ניהול קרנות השתלמות, ועלויות נלוות אחרות כדי לקבל החלטות מושכלות ולהבטיח את עתיד העֵסֶק.

פוליסות ביטוח לעסקים

לכן חשוב מאוד לעשות פוליסת ביטוח לעסק שלכם כבר בתחילתו.

ישנן חברות ביטוח וסוכנויות ביטוח המציעות פוליסות ביטוח ייעודיות לעסקים, עם מגוון כיסויי ביטוח למקרים שונים, נפוצים ופחות נפוצים.

פוליסה זו לעסקים הינן כלי חיוני וחשוב באסטרטגיה העסקית למניעה של מקרי נזקים בעסק.

ביטוח לעסק שלכם חייב לכלול לכל הפחות את הכיסוי הביטוחי על המבנה של העסק, רכושו, וכמובן על בריאותם וחייהם של עובדי העסק.

לעיתים, יש צורך גם בביטוח כנגד תביעות של רשלנות מקצועית או ניהולית, על מנת להגן על בעלי התפקידים בעסק מפני תביעות על טעויות בתום לב שנעשות במסגרת תפקידם.

כיום מוצרי הביטוח המגוונים המוצעים לבתי עסק וחברות עסקיות הינם מגוונים הן ברמה ובהיקף הכיסוי, והן בסוגים השונים של תחומי הביטוח בהם הם מכוסים.

התוצאה של המגוון הרחב של פוליסות ביטוח לעסקים הינה שגם העלויות משתנות בין פוליסה אחת לרעותה, וגם התחרות הרבה על ליבם וכיסם של בתי העסק הרבים בישראל מוזילה לא מעט מאותם מוצרי ביטוח.

החשיבות של יועץ אישי לביטוח שלכם

המגוון הרחב של מוצרי ביטוח לעסקים יכול בקלות לבלבל את בעלי העסקים, במיוחד אלו החדשים והצעירים, בין הפרטים הקטנים –אך המשמעותיים–המבדילים בין פוליסת ביטוח לעסק אחת לפוליסה ביטוח מתחרה.

רוב האנשים אינם שולטים בשפה הביטוחית, ולכן אינם יודעים לקרוא פוליסת ביטוח, ובוודאי לא להבין את “האותיות הקטנות” בכל פוליסה.

כאן עולה החשיבות של שימוש בשירותי יועץ אישי לביטוח העסק שלכם.

יועץ אישי לביטוח יכול להיות סוכן ביטוח שזו התמחותו, או שהוא יכול לבוא כחלק ממעטפת רחבה שיותר של ליווי עסקי ופיננסי לעסק.

מוצרי ביטוח הולכים יד ביד עם מוצרים פיננסיים נוספים בדרך כלל, ובהם מימון, הלוואות ותכנון פנסיוני.

בכל מקרה, חשוב שאותו יועץ אישי לביטוח העסק שלכם יהיה גם מקצועי בכל תחומי הביטוח לעסק שלכם, וגם ממוקד מטרה במציאת הפתרון המקצועי והביטוחי הנכון עבורך, במסגרת התקציב שהקצבת לכך.

ביטוח – גלגל הצלה למניעת מקרי נזקים בעסק

אין ספק ביטוח לעסק שלכם יכול למלא תפקיד מרכזי בהתמודדות עם מקרי חירום אפשריים בעסק– כגון תאונות, שריפות, עבריינות כנגד החנות או המתחם ורכושו, תופעות טבע שעלולות להזיק לרכוש העסק ועוד.

בראש ובראשונה, יש לבטח את הרכוש של העסק: המבנה, הרכוש שבתוכו, הרכבים של העסק וכן כל ציוד נייד או נייח בעסק.

לא פחות חשוב מכך, יש כמובן לבטח את העובדים, בריאותם וחייהם מעבר לתשלומי הביטוח הלאומי המתחייבים מהחוק בעת תשלום משכורתם. לעיתים, נדרשים סוגי ביטוח ייחודיים עבור ענפי פעילות שונים, למשל כאלו המצריכים עבודה בסיכון גבוה.

שלישית, בענפים כלכליים מסויימים כדאי לבטח את בעלי התפקידים בעסק מפני השלכות משפטיות שונות הנגזרות מתפקוד שנוי במחלוקת או גרוע תחת נסיבות שונות.

כך למשל, נהוג לבטח הנהלות ציבוריות ופרטיות בביטוח נושאי משרה, הידוע לפעמים בכינויו “ביטוח דירקטורים”, המבטח את נושאי המשרות הניהוליות מפני תביעות משפטיות העלולות להיות מוגשות כנגדם בגין החלטות עסקיות וניהוליות שהם קיבלו.

כמו כל פוליסת ביטוח, גם לביטוחים מעין אלו יש מגבלות וסייגים – כאן תפקידו של יועץ עסקי או יועץ אישי לביטוח שלכם להסביר הן את היתרונות, והן את החסרונות והמגבלות של כל מוצר ביטוחי המוצע לך על ידו.

ביטוח עסק – זול עלול לעלות ביוקר!

נקודה חשובה למחשבה בעת התלבטות בין סוגים שונים של פוליסות ביטוח הינה כמובן המחיר.

יש נטייה טבעית לחסוך בהוצאות, ונטייה טבעית עוד יותר לקוות ש”יהיה בסדר” – אבל שתי הגישות הללו אינן מיטביות בעת שקילת סוגי הביטוח המתאימים לעסק שלכם.

אכן, התחרות הגבוהה עשויה להביא לשולחנך הצעות ביטוח זולות ומפתות. אולם בחינה מדוקדקת של אותן הצעות עשויה לגלות כי פוליסות הביטוח הללו אינן מספקות בשורה ארוכה של אירועי ביטוח אפשריים, או כי תנאי המימוש של הביטוח בעת התרחשות אירוע ביטוח כמעט בלתי אפשריים – מה שמסבך מאוד את קבלת הפיצוי מחברת הביטוח.

לכן, הזול עלול לעלות ביוקר! לא תמיד כדאי ללכת על ההצעה הזולה ביותר, ועוד יותר חשוב מכך – יש להבין פרטי הפוליסה לעסק שלכם לעומק, ולשכור שירות של יועץ אישי לביטוח של העסק שלכם שילווה אותך במקצועיות בעת התרחשות אירוע ביטוחי, לכל אורך תביעת הביטוח, עד לקבלה מהירה של הפיצוי המובטח.

תוכן עניינים

ביטוח מכשירי חשמל

ביטוח מכשירי חשמל

הכדאיות של ביטוח מכשירי חשמל – עולם הביטוחים עשוי לבלבל כל אחד מאיתנו. נושא זה לא חייב להפחיד ולהבהיל אותנו באופן אוטומטי, יש צורך במידע

ביטוח חובה לרכב

ביטוח חובה לרכב

ביטוח חובה לרכב – כשמו כן הוא, ביטוח חובה לרכב הוא ביטוח מחייב על-פי חוק, כאשר על כל בעל מכונית לרוכשו, מטרת ביטוח זה היא

להמשך הודעת ווטסאפ מלאו פרטים!

קבל שיחת ייעוץ חינם!

מלא/י את הטופס מטה, וניצור איתך קשר בהקדם.