ביטוח חיים לבעלי נכויות

ביטוח חיים לבעלי נכויות – לפי ג’וינט “ישראל מעבר למגבלות” ומכון ברוקדייל, אנשים עם מוגבלות ונכויות מהווים כ-17% מהאוכלוסייה בישראל. החיים עם מוגבלות עשויים להיות מאוד מאתגרים, ורבים לא היו רוצים להפוך לנטל על משפחתם, ולכן נעזרים בקצבאות או בפיצויים מחברות הביטוח.

כיום חברות הביטוח מציעות סוגים שונים של ביטוחים, אחד מהם הוא ביטוח חיים. אולם נשאלת השאלה, האם ביטוח חיים הוא בכלל אופציה עבור בעלי נכויות?

אנשים בעלי נכויות יכולים לרכוש ביטוח?

נכות היא מונח רחב למגוון מצבים פיזיים או נפשיים שמקשים על האדם לבצע פעילויות מסוימות ו/או לתקשר עם העולם סביבו.

הסוגים השונים של הנכויות עשויים להשפיע על השמיעה, הראייה, על התנועה, על החשיבה והזיכרון, על התקשורת ועל הבריאות הנפשית.

נכויות יכולות להיות קלות או חמורות, נסתרות לעין או גלויות וככל שלנכות תהיה יותר השפעה על תוחלת החיים, כך היא תשפיע גם על אפשרויות הביטוח שעומדות לרשותכם.

אם אתם מודאגים ולא יודעים כיצד תפרנסו את משפחתכם, קל וחומר כאשר אתם סובלים מנכות מקצרת חיים, הכספים מביטוח החיים יכולים לסייע להשלמת הכנסה, או לספק למשפחה קצבה חודשית או חד פעמית, כדי להבטיח שלא משנה מה יקרה, הם יוכלו להישאר עם הראש מעל המים.

כיום חברות ביטוח רבות מציעות מגוון רחב של ביטוחי חיים לבעלי נכויות כדי לעזור להם לקבל את הביטחון שהם צריכים, מה גם שבעלי נכויות שרוצים לקנות דירה נדרשים בביטוח חיים.

כדי לדעת מהו הביטוח המתאים לכם, כמו גם ללמוד עוד על זכאותכם, עליכם להכיר את האפשרויות שעומדות לרשותכם.

מה החוק אומר?

על פי החוק, לא ניתן למנוע מאנשים עם מוגבלויות שירותים מסוימים, עם זאת, מכיוון שנכויות יכולות להשפיע על הבריאות הכללית ועל תוחלת החיים של אלו הסובלים מהן, חברות הביטוח רשאיות לסרב, כל עוד הסירוב שלהן סביר, תואם לנסיבות ומבוסס על נתונים בעלי אמינות ורלוונטיות שנלקחו לצורך הערכת הסיכון הביטוחי ולא כיחס מפלה.

יש לציין שהאופן שבו אתם מתנהלים, חומרת הנכות שלכם וההיסטוריה המשפחתית, אלו גורמים שיכולים להשפיע על אפשרויות הביטוח שעמדות לרשותכם, שכן חברות הביטוח לוקחות בחשבון כמה וכמה גורמים כאשר הן מנפיקות ביטוח חיים לבעלי נכויות.

מה הגורמים שמשפיעים על אפשרויות הביטוח?

  • הסיבה לנכות – בדרך כלל קל יותר לרכוש ביטוח חיים לאחר תאונה שגרמה לאובדן כושר עבודה, מכיוון שלתאונות יש פחות השפעה על התמותה הכללית. לעומת זאת, נכות שנגרמת על ידי מחלה כרונית תהיה מסובכת יותר לכיסוי.
  • טיפולים ותרופות– חברת הביטוח תבדוק גם נושאים כמו טיפולים, תרופות מרשם שאתם נוטלים וניתוחים או אשפוזים קודמים.
  • תעסוקה –חלק מהנכים נמצאים במסגרת שיקום תעסוקתי, שכן הנכות שלהם ניתנת לניהול והם יכולים לעבוד, לעומת נכויות אחרות שיכולות להגביל את הלוקים בהן ולמנוע מהם לבצע גם משימות יומיומיות שגרתיות. חברת הביטוח תיקח גם את זה בחשבון.
  • הבריאות הכללית–הבריאות הכללית שלכם היא גם פרמטר חשוב שיכול להשפיע על האפשרות שלכם לרכוש פוליסת ביטוח חיים.

מאמרים נוספים:

סוגי ביטוח חיים לאנשים עם נכויות

אילו אפשרויות עומדות לרשותם של נכים? מה חברות הביטוח מציעות?

ישנם מוצרים שונים ומגוונים שעומדים לרשותכם ותלויים בחומרת הנכות שלכם, בגילכם, במצבכם הבריאותי ועוד.

הצעד הנכון ביותר הוא להשוות בין האפשרויות הקיימות של פוליסות ביטוח חיים, כך תוכלו למצוא את התנאים המתאימים ולקבל את ההגנה לה אתם זקוקים.

חשוב להקדיש זמן כדי לבחון היטב את האפשרויות שלכם, להשוות בין הפוליסות השונות, לשאול את השאלות הנכונות בנושאי רכישת ביטוח חיים לבעלי נכויות ולמצוא את הפוליסה המתאימה ביותר.

תוכן עניינים

ביטוח כלל

ביטוח כלל – בואו נדבר על ביטוח

כלל היא מחברות הביטוח הגדולות והמוכרות בישראל! במאמר הבא נציג את תחומי הפעילות העיקריים של כלל, נבין במה היא מתמחה ונסביר כיצד מוקדי שירות הלקוחות

בעיות אורטופדיות

בעיות אורטופדיות

בעיות אורטופדיות | כיסוי ביטוחי לבעיות אורטופדיות – רופאים מומחים לאורטופדיה מספרים בעיות אורטופדיות יכולות להיות גם מתישות וגם מכבידות כלכלית. למרבה המזל, אנשים יכולים

להמשך הודעת ווטסאפ מלאו פרטים!

קבל שיחת ייעוץ חינם!

מלא/י את הטופס מטה, וניצור איתך קשר בהקדם.