ביטוח מקיף לרכב

ביטוח מקיף לרכב – כידוע, זוהי חובתו של כל בעל רכב לרכוש ביטוח חובה. עם זאת, קיימים ביטוחי רכב נוספים שלעיתים כדאי להוסיף, אחד מהם מוכר בכינויו “ביטוח מקיף”.

אם ברשותכם רכב חדש שברצונכם לבטח, המשיכו לקרוא על-מנת להבין מהו ביטוח זה ומדוע כדאי לקנות אותו.

ביטוח מקיף לרכב – על מה מדובר?

ביטוח רכב – אחד הביטוחים החשובים ביותר לרכב הוא הביטוח המקיף. בשונה מביטוח חובה, ביטוח זה מבטח את המכונית עצמה.  במקרה של שריפה, גניבה, תאונה וכו’ – במידה שנגרמו נזקים לרכב המבוטח או לרכב אחר על-ידי הרכב המבוטח, חברת הביטוח מפצה את המבוטח בשל הנזקים השונים. עלות הביטוח הנ”ל נקבעת בהתאם לסוג המכונית המבוטחת, לנוהגים בה, לעבר הנהיגתי של הנהג וכיו”ב. קיימות בשוק חברות רבות שמציעות ביטוח מקיף לרכב בתנאים שונים ובעלויות שונות.

ככל שאתם מעוניינים ברכישת ביטוח מקיף, חשוב שתבדקו מול מספר חברות, תשוו בין תכניות הביטוח השונות ובין העלויות הנדרשות. למטרת ביצוע ההשוואה, רצוי שתפנו אל חברת הביטוח או סוכן הביטוח לקבלת הצעת מחיר ותנאי פוליסה מדויקים. בחירת ביטח מקיף הולם חשובה במיוחד, שהרי במידה ויעלה צורך להפעילו, חשוב שכיסויים נדרשים יינתנו במסגרת זו.

האם כדאי לרכוש?

כאמור לפנים, ביטוח חובה – חובה לעשותו. הוא מכסה בפני נזקים פיסיים או נפשיים העשויים להיגרם במקרה תאונה לנהג המכונית המבוטחת, נוסעיה או הולכי רגל שנפגעו בשל תאונה זו. ביטוח חובה אינו מכסה נזקים שהרכב קיבל. מסיבה זו, חשוב לרכוש ביטוח זה המציע במסגרתו כיסויים שנועדו לכסות נזקים שהופיעו מסיבות שונות, לרבות סופה, שריפה או תאונה.

החוק הישראלי אינו מחייב ביטוח זה, אך ראוי לזכור כי ביטוח זה מאפשר כיסויים חשובים למדי. במצבים מסוימים פחות רצוי לרכוש ביטוח מקיף לרכב. במקרה בו ברשותכם רכב ישן, תיקון הנזקים שבו עשוי לעלות לכם משמעותית יותר משווי הרכב עצמו. במקרים אחרים מדובר בחלקים יקרים מאוד או כאלו שקשה מאוד להשיגם.

במקרים אלו ניתן לבחור בביטוח צד ג’, המופעל ככל שהמכונית המבוטחת פגעה ברכב אחר.

מה ההבדל בין ביטוח מקיף לרכב לבין צד שלישי?

ביטוח מקיף לרכב וביטוח צד ג’ הן שתי אפשרויות מרכזיות העומדות לרשות בעלי רכב, אך הן שונות באופן משמעותי מבחינת הכיסוי והעלות. ביטוח מקיף מציע טווח רחב יותר של הגנה, המכסה נזקים לרכב שלכם ולאחרים. זה כולל תקריות כמו גניבה, ונדליזם, אסונות טבע והתנגשויות עם בעלי חיים. לעתים קרובות הוא מומלץ לרכבים חדשים או יקרים יותר, כמו טסלה או מרצדס, בשל הכיסוי הנרחב שלו.

ביטוח צד ג’, לעומת זאת, הוא בדרך כלל הדרישה החוקית המינימלית במדינות רבות. זה מכסה נזקים שנגרמו על ידכם לרכוש של אנשים אחרים או בגין פגיעות באחרים. עם זאת, זה לא מכסה נזקים לרכב שלכם. סוג זה של ביטוח נבחר לרוב על ידי בעלי רכבים ישנים או פחות יקרים, כאשר עלות הכיסוי המקיף עשויה שלא להיות מוצדקת.

ההבדל בעלויות בין שני סוגי הביטוח הללו יכול להיות מהותי. ביטוח רכב מקיף נוטה להיות יקר יותר בשל הכיסוי הנרחב שלו. המחיר יכול להשתנות בהתאם לגורמים כמו ערך המכונית, היסטוריית הנהיגה שלכם והמקום בו אתם גרים. מצד שני, ביטוח צד ג’ בדרך כלל זול יותר.

הבחירה בין ביטוח מקיף לחובה תלויה בצרכים ובנסיבות האישיות שלכם. כדאי להשתמש במחשבון ביטוח מקיף או לבצע השוואת ביטוח מקיף כדי להעריך איזו אפשרות כדאית יותר מבחינה כלכלית עבורכם. קחו בחשבון גורמים כמו ערך המכונית שלכם (לדוגמא ביטוח נגרר יהיה זול יותר), הרגלי הנהיגה שלכם והיכולת הכלכלית שלכם לכסות נזקים מכיסם במקרה של תאונה.

תאונה לרכב אדום

ביטוח רכב מקיף – אילו כיסויים כולל?

הכיסויים במסגרת הביטוח כוללים כיסויים כגון הגנה משפטית. באם הרכב המבוטח עבר תאונת דרכים ומופעל נגדו הליך משפטי שבעקבותיו נזקק הנהג לשירותי עורך דין, הרי שהמבוטח זכאי לתשלום מצד מטעם חברת הביטוח שלו עבור שירותים אלו. כיסוי נוסף המוענק במסגרת ביטוח זה לרכב: רכב חלופי.

רכב זה ניתן כאשר הרכב שניזוק בתאונה נידרש לטיפול מעמיק במוסך. במשך תקופת התיקון, ישתמש המבוטח ברכב חלופי שיסופק לו עד תום הטיפול ברכבו.

כיסויים לביטוח – מה כדאי להוסיף?

ביטוח לרכב, גם כאשר מדובר בביטוח מקיף ביותר, עשוי שלא לכלול כיסויים אחרים מומלצים, כדוגמת שירותי גרירה במקרה תאונה או תקלה, רכב חלופי במקרה גניבה או תיקון של הרכב המבוטח או טוטאל לוס ועוד. כדאי להכיר מראש את הכיסויים הנכללים במסגרת הביטוח ולדעת מה אינו נכלל במסגרתו. רצוי לבחור את הכיסויים הרלבנטיים ביותר לכם ולוותר על אילו שאינם קשורים.

כמה עולה ביטוח מקיף לרכב

העלות של ביטוח מקיף נקבע בהתאם למספר פרמטרים. מומלץ לבצע השוואת מחירים בין החברות השונות ובהתאם לכך גם לבחור את הביטוח שמצד אחד הכי משתלם לכם כלכלית, ומצד שני גם מכיל בתוכו את המקסימום שניתן לקבל ביחס למחיר, כולל עלויות השתתפות עצמית. כמובן, בהתאם לסוג הרכב שלכם. להלן טבלת השוואת מחירים המציגה טווח עלויות בין חברות הביטוח השונות, בהתאם לסוגי הרכבים הקיימים –

סוג רכב טווח מחירים שנתי (₪)
רכב פרטי קטן (עד 1.2 ליטר) 2,500 – 5,000
רכב פרטי בינוני (1.2-1.6 ליטר) 3,500 – 6,500
רכב פרטי גדול (1.6 ליטר ומעלה) 4,500 – 8,000
רכב שטח 6,000 – 10,000
רכב יוקרה 8,000 – 15,000
רכב חשמלי 5,000 – 9,000
אופנוע 1,500 – 3,500
משאית קטנה 4,000 – 7,000
משאית גדולה 8,000 – 15,000

שימו לב, טווח המחירים המוצג עשוי להשתנות מעת לעת והמחירים בו משוערים. כל המידע המוצג מתבסס על הפרמטרים הבאים:

  • גיל הנהג
  • ותק נהיגה
  • היסטוריה של תאונות
  • היסטוריה של הרשעות ושלילה
  • סוג הרכב
  • חברת ביטוח

ביטוח מקיף זול לרכב

לא בהכרח קיים ביטוח מקיף זול לרכב, משום שעלות הביטוח מתבססת על כמה גורמים. אבל מה שכן ניתן לעשות זה להוזיל את עלות הביטוח המקיף – קבלו כמה טיפים שאולי יעזרו לכם לעשות ביטוח מקיף זול לרכב –

  • השוואת מחירים – כן, זה תמיד יהיה השלב הראשון. השוואת מחירים בין חברות הביטוח תוכל לסייע לכם להבין מה תקבלו במסגרת הביטוח בכל חברת ביטוח ומהי העלות של הביטוח, ככה שבסופו של דבר תדעו מה הכי מתאים לכם בהסתמך על ההשוואה שערכתם.
  • התקנת מערכות – דבר נוסף שעשוי להוזיל את הביטוח לרכב זה התקנה של מערכות אבטחה כאלו ואחרות, כמו למשל מנגנון נעילה מרכזי, immobilizer ועוד.
  • השתתפות גבוהה – במידה ותבחרו לעשות השתתפות עצמית גבוהה יותר, זה עשוי לסייע בהוזלה של פרמיית הביטוח.

השוואת ביטוחי רכב חובה ומקיף

מדובר בשני ביטוחים שונים אך עיקריים הנדרשים במדינת ישראל, כאשר ביטוח חובה לרכב הינו פשוטו כמשמעו, חובה. במקרים של תאונות ו/או נזקים לרכב, שניהם מספקים כיסוי שונה –

ביטוח חובה לרכב

זהו ביטוח שעל פי חוק בישראל הינו חובה עבור כל רכב מנועי. נסיעה ללא ביטוח החובה מהווה עבירה. בנוסף, ביטוח זה מכסה מגוון נזקי גוף אשר נגרמו ברכב המבוטח לנוסעים ו/או הולכי רגל ו/או נהגים אחרים, במקרים של תאונה. ביטוח זה אינו מכסה נזקים של רכוש, כלומר לרכב המבוטח ולרכבים אחרים שלמעשה מעורבים בתאונה.

ביטוח מקיף לרכב

ביטוח זה אינו חובה, ניתן לעשות אותו מתוך בחירה אישית והוא מומלץ מאוד לבעלי רכב. להבדיל מהחובה, ביטוח זה מכסה נזקי רכוש ונזקי גוף, כלומר נזקי רכוש כתוצאה מתאונה ו/או גניבה ו/או שריפה, נזקים אשר נגרמו לגורם שלישי צד ג’ ועוד.

ביטוח רכב חובה ביטוח רכב מקיף
חובה על פי חוק כן לא
מכסה נזקי גוף כן (לנוסעים, הולכי רגל, רוכבי אופניים ונהגים אחרים) כן (אופציונלי)
מכסה נזקי רכוש לא כן
פרמיה נמוכה יחסית גבוהה יותר

 

הערה חשובה – אין להסתמך בלבד על כל הנאמר במאמר זה, שכן העלויות עשויות להשתנות מעת לעת בהתאם למספר גורמים. יש להתייעץ ולבצע השוואת מחירים מול חברות ביטוח.

תוכן עניינים

ביטוח רכב מקיף

מה מכסה ביטוח מקיף לרכב?

ביטוח מקיף – בחירה נכונה של פוליסת ביטוח מחייבת אותנו לבדוק מראש מה היא מכסה, מה ההשתתפות העצמית ואיזה פיצוי נקבל במקרה של נזק. במאמר

להמשך הודעת ווטסאפ מלאו פרטים!

קבל שיחת ייעוץ חינם!

מלא/י את הטופס מטה, וניצור איתך קשר בהקדם.