ביטוח השתלות – למה לא כדאי לוותר עליו?

ביטוח השתלות – אנחנו אף פעם לא יודעים מתי נזדקק לו.

ביטוח רפואי שהוא ביטוח טוב, הוא באמת מציל חיים. אך ביטוח רפואי טוב הוא גם כזה שכולל בתוכו כיסוי לכל דבר אפשרי שלא עלינו. מחלות שמעולם לא חשבנו עליהן, גנטיקה שמעולם לא התעמקנו בה ובכלל, סיטואציות שתמיד פחדנו לשמוע או לדבר עליהן. כאשר אתם יושבים עם סוכן ביטוח ומדברים איתו על ביטוחים רפואיים אתם נתקלים בשאלות שעלולות להיות מבהילות. אך חשוב שתיקחו בחשבון, שאלות אלו והכיסוי בביטוח החיים יכולים להיות גלגל ההצלה שלכם. בין אם בכיסויים כלכליים, ובין אם בבחירת הרופאים הטובים ביותר.

בשנים האחרונות עולם הרפואה עושה צעדים משמעותיים בתחום השתלת איברים, טיפול חיוני מציל חיים לחולים רבים להם מחלות קשות. עם העלאת המודעות הביקוש לביטוח השתלות, המכסה הוצאות הקשורות להשתלת איברים, זינק. בישראל, המתהדרת במערכת בריאות מהשורה הראשונה, ישנה התמקדות גוברת בצורך בביטוח השתלות מקיף. מיד נמנה מולכם את כל השלבים הקשורים לעולם ביטוח ההשתלות על מנת שתוכלו להבין את התחום לעומק.

ביטוח השתלות – מי זקוק לו?

ביטוח השתלות הוא סוג של פוליסת ביטוח בריאות שנועדה לכסות עלויות הקשורות להשתלת איברים. עלויות אלו יכולות לכלול הערכה לפני ההשתלה, הליך ההשתלה עצמו, התאוששות לאחר ההשתלה, שיקום, ביטוח תרופות והוצאות נלוות אחרות. בישראל, ביטוח ההשתלות הוא לרוב חלק מפוליסת ביטוח בריאות מקיפה יותר.

במערכת הבריאות האוניברסלית, וחוק ביטוח בריאות ממלכתי, שחל על כל התושבים לפיו כל התושבים זכאים לסל שירותים לא כוללים את כל סוגי ההשתלות. בארץ יש ארבעה ארגוני בריאות והם כללית, מכבי, מאוחדת ולאומית המספקים את הכיסוי הבסיסי על פי החוק.

ביטוח הבריאות הציבורי בישראל מכסה בדרך כלל את רוב העלויות הקשורות להשתלות. עם זאת, כמו מערכות בריאות רבות, ייתכן שהוא לא מכסה את כל ההוצאות הקשורות להשתלת איברים. לדוגמה, תרופות מיוחדות לאחר ניתוח או השתלות בחו”ל (אם איבר מתאים אינו זמין מקומית בזמן) עשויות שלא להיות מכוסות במלואן. כאן נכנס לתמונה ביטוח השתלות פרטי.

מבחינת מי זקוק לביטוח ההשתלות, זה מאד משתנה. ישנם אנשים שיש להם מחלות רקע מולדות המביאות למסקנה שביום מן הימים הם יצטרכו השתלות, וישנם אנשים שהחיים מביאים עליהם אתגרים והם נאלצים להתמודד עם השתלות. ביטוח זה הוא חשוב, ורצוי לעשות אותו ללא שום קשר כביטוח נוסף בתוך הביטוחים הרפואיים שלכם. בצעו בדיקת ביטוח פנסיוני ובדקו אילו ביטוחי בריאות קיימים בפוליסה שלכם.

למה כדאי להשקיע בביטוח להשתלות?

גם אם הציעו לכם וסירבתם, אם אמרתם שתשנו על זה בלילה ובסוף בכלל לא חזרתם אל סוכן הביטוח או אם פשוט חשבתם שזה מיותר, חשוב לתת את הדגש על כך. ביטוח המכסה השתלות הוא ביטוח רפואי חשוב שאין לזלזל בו, וחשוב להשקיע בו. גם כאשר מדובר על ביטוח שיניים פרטי חשוב שתדעו שהשתלה היא חלק מהנושא וכאשר אתם משוחחים עם סוכן הביטוח שלכם, שאלו אותו גם על ביטוחי שיניים בתחום זה.

לאור הפוטנציאל לעלויות מהכיס במערכת הציבורית, ישראלים רבים בוחרים בביטוח פרטי לכיסוי הוצאות נוספות. ביטוח פרטי בישראל יכול לסייע בעלויות הכרוכות בכמה סיטואציות:

  • הליכי השתלה בחו”ל – אם איבר מתאים מתפנה בחו”ל מהר יותר מאשר בישראל, ביטוח פרטי יכול לספק כיסוי להליך הניתוחי, הוצאות נסיעה ולינה.
  • טיפולים נוספים ושיקום – כיסוי זה כולל פיזיותרפיה וטיפולים אחרים שאינם מכוסים על ידי מערכת הבריאות הציבורית.
  • תרופות לאחר ההשתלה – ייתכן שחלק מהתרופות המיוחדות לא יהיו מכוסות במלואן במסגרת מערכת הבריאות הציבורית.
  • החלפת הכנסה – אם אדם אינו מסוגל לעבוד תקופה ממושכת במהלך ההחלמה, חלק מפוליסות הביטוח מספקות החלפת הכנסה.

איך לבחור את ביטוח ההשתלות המתאים?

בחירה של ביטוח ההשתלות שלכם היא לא שונה מבחירה של כל מוצר או שירות החשובים לכם ולכן חשוב לעשות כאן את אותו התהליך בדיוק. סקר נרחב, קבלת הצעות מחיר, עדכונים שוטפים על חידושים והפתעות בתחום ובכלל, תמיד להיות הכי מעודכנים בכל מה שקשור לפוליסות הביטוח ולגבי מה שהן מציעות לכם, כמובן על סמך הרלוונטיות הקשורה למצב הרפואי שלכם. כאשר אתם מלווים באנשי המקצוע הטובים ביותר בין אם אתם רוכשים פוליסת ביטוח רכב ובין אם זהו ביטוח רפואי נרחב אין באמת שום סיבה שלא תצליחו לקבל את הפוליסה המתאימה לכם גם ברמה האישית.

לפני בחירת פוליסת ביטוח, חשוב להבין היטב את הצרכים שלכם ומה מכסה כל פוליסה. פנו למספר חברות ביטוח ובקשו הצעות מחיר. שוחחו על היקף הכיסוי, על התנאים וההגבלות ועל תהליך התביעה. בדקו האם בתוך אותה קופת גמל הקיימת אצלכם אין כבר כיסויים מסוימים על מנת שלא יהיו לכם כפילויות.

בדקו היטב את יכולתכם הכלכלית לשלם פרמיות כנגד עלויות פוטנציאליות אם אתם מסתמכים אך ורק על מערכת הבריאות הציבורית.

ואחד הצעדים החשובים ביותר הוא להתייעץ עם סוכני ביטוח וחברות ביטוח המתמחים בתחומם. אלו יכולים לעזור לכם להבין את המורכבות של פוליסות ביטוח ולבחור את האחת המתאימה ביותר לצרכים שלכם.

איך ביטוח השתלה שונה מביטוח רפואי רגיל?

בעוד שמערכת הבריאות בישראל מספקת רשת ביטחון חזקה לחולי השתלה, ישנם פערים מסוימים שביטוח השתלות פרטי יכול למלא.

על ידי הבנת הצורך בביטוח השתלות וכיצד הוא פועל בישראל, מטופלים יכולים לקבל החלטות מושכלות לגבי הכיסוי הבריאותי שלהם. למרות העלות של ביטוח פרטי נוסף, או בדיקה של הוספת גם ביטוח חיים בו קיים כיסוי רפואי זה או אחר שחשוב לבדוק אותו, השקט הנפשי שמגיע עם הידיעה שכל העלויות האפשריות הקשורות להשתלה מכוסות הוא שקט נפשי שאין שני לו.

שאלו אותנו גם:

  • מה כולל הביטוח? הכיסוי הספציפי של ביטוח ההשתלות יהיה תלוי בפוליסה הספציפית שרכשתם. עם זאת, בדרך כלל, ביטוח זה יכול לכסות הערכה לפני ההשתלה, הליך השתלת האיברים עצמו, התאוששות ושיקום לאחר ההשתלה, תרופות מסוימות ולעיתים שירותים נוספים כמו השתלות בחו”ל והחלפת הכנסה במהלך תקופת ההחלמה. עיינו תמיד בפוליסה האישית שלכם לקבלת פרטים ספציפיים על מה שמכוסה.
  • האם ביטוח ההשתלות הוא חלק בלתי נפרד מהביטוח הרפואי הרגיל? לא בהכרח. בעוד שביטוח הבריאות הציבורי שמסופק על ידי ארגוני הבריאות בישראל מכסה חלק ניכר מהעלויות הקשורות להשתלות, עדיין יכולות להיות הוצאות נוספות ומשמעותיות. אנשים רבים בוחרים להשלים את ביטוח הבריאות הציבורי שלהם בפוליסת ביטוח פרטית לכיסוי נוסף. פוליסות פרטיות אלו יכולות להיות עצמאיות או להתווסף לפוליסת ביטוח בריאות קיימת. בצעו בדיקת כפל ביטוח בכל מקרה למניעת עגמת נפש וטעויות.
  • מי יכול לעשות את הביטוח? כמו שכל תושב יכול לעשות ביטוח חיים משכנתא ושאר ביטוחים בארץ, כל תושב בישראל יכול להיות זכאי לביטוח, אם כי הזכאות המדויקת עשויה להשתנות בהתאם לחברת הביטוח ולפוליסה הספציפית. הן ביטוח בריאות ציבורי (הכולל כיסוי השתלות מסוים) והן ביטוח השתלות באופן פרטי וזמין דרך חברות הביטוח הפרטיות לכל תושב המדינה. עם זאת, גורמים מסוימים כגון גיל, מצבים בריאותיים קיימים והרגלי חיים עשויים להשפיע על הזכאות ועל תעריפי הפוליסה ויש לקחת זאת בחשבון.
  • מהם הקריטריונים לביטוח מסוג זה בישראל? הקריטריונים לביטוח השתלות יכולים להשתנות מאד בהתאם לחברת הביטוח ולפוליסה הספציפית. לעתים קרובות נלקחים בחשבון גורמים כמו גיל, מצבים רפואיים קיימים והרגלי חיים בקביעת זכאות ופרמיות. ספקי ביטוח מסוימים עשויים לדרוש בדיקה רפואית או גישה לרשומות הרפואיות שלכם. עבור ביטוח פרטי, ייתכן שיהיה עליכם לקחת בחשבון גם גורמי סיכון. כך או כך, חשוב להתייעץ תמיד עם אנשי הביטוח הטובים ביותר ולדאוג לשאול את כל השאלות על מנת לקבל את מלוא המידע שרק ניתן. רגע לפני שאתם סוגרים את הפוליסה, בצעו בדיקת קרן השתלמות השוואה על מנת שתוכלו לוודא מה כבר קיים אצלכם, ומה לא.

תוכן עניינים

ביטוח צד ג

ביטוח צד ג

ביטוח צד ג – במאמר זה נלמד מעט אודות ההבדלים בין הסוגים השונים של ביטוחי רכב, קיימים שלושה סוגים עיקריים עליהם ניתן את הדעת בכתבה

ביטוח לרכב חדש

ביטוח רכב חדש

ביטוח רכב חדש – ביטוח רכב הוא חובה גם מבחינה חוקית וגם מבחינה כלכלית. אחרי הכול, רכב חדש הוא כמו יהלום זוהר שרק מחכה שיגנבו

להמשך הודעת ווטסאפ מלאו פרטים!

קבל שיחת ייעוץ חינם!

מלא/י את הטופס מטה, וניצור איתך קשר בהקדם.