האם יש השתתפות מצד הביטוח בניתוח הקטנת חזה?

האם יש השתתפות מצד הביטוח בניתוח הקטנת חזה?

2000 1333 תן לי - השוואת ביטוחים

ניתוח הקטנת חזה – כשמדובר בניתוחים קוסמטיים עבור נשים, אחד הפופולאריים שבהם הוא כמובן ניתוח הגדלת חזה; אולם לא רבים יודעים כי ישנו גם ניתוח להקטנת חזה, מסיבות רפואיות ואסתטיות שונות, הן עבור נשים ואפילו עבור גברים. נשאלת השאלה – האם ביטוח בכלל, וביטוח רפואי בפרט, יכול לכסות חלק מהעלות של ניתוחים אלו?

עולם הניתוחים הקוסמטיים הוא ענף שלם וגדול של עולם ניתוחי הגוף השונים. מנתחים קוסמטיים, ובפרט מנתחים פלסטיים, מרוויחים היטב מהמקצוע שלהם, כאשר בעיקר בעולם המערבי מדובר ברווחים של מיליוני דולרים בשנה למנתחים הבכירים, העושים את הונם בשוק הניתוחים הפרטי.

ניתוחים פלסטיים וקוסמטיים לא רק בגלל יופי

בניגוד לדעה הרווחת, ניתוחים פלסטיים וקוסמטיים נובעים לא רק מבחירה של רצון להיראות טוב יותר, אלא במקרים רבים גם כתוצאה מצורך רפואי אמיתי: כתוצאה מתאונות ופגיעות חיצוניות, פגמים מולדים ואפילו כמענה לסיבוכים רפואיים שאחת מתופעות הלוואי שלהן הינה עיוותים קוסמטיים שונים.

ללא ספק, אחד הניתוחים הקוסמטיים המובילים בעולם, בעיקר בעולם המערבי, הינו ניתוח הגדלת חזה עבור נשים. בדרך כלל, מדובר בניתוחי בחירה (אלקטיביים) הנובעים מצורך אסתטי של המנותחת, הרוצה בחזה גדול ומרשים יותר שישפר את תחושתה לגבי המראה החיצוני שלה.

אולם לא רבים יודעים כי ישנו גם הניתוח ההפוך –ניתוח הקטנת חזה– שהצורך בו לפעמים נובע מצרכים של אסתטיקה, ולפעמים מצורך רפואי של ממש. ניתוח זה נפוץ כמובן בעיקר אצל נשים, אולם גם גברים עוברים אותו, עם החזה שלהם נשי מדי והם מעוניינים להקטינו כך שיראה יותר בהתאם למינם.

בעולם שבו ישנם מוצרי ביטוח רבים כל כך, גם בתחום הרפואי, נשאלת השאלה: האם ביטוחים שונים מכסים את ההוצאה עבור ניתוח הקטנת חזה? התשובה הקצרה לשאלה הזו היא "בדרך כלל, לא", אולם ישנם חריגים בהקשר זה.

ניתוח הקטנת חזה

מאמרים נוספים:

ניתוח הקטנת חזה כחלק מפוליסת נזקי גוף

על פי רוב, פוליסות ביטוח מכסות הוצאה רפואית הכרחית, הנובעת מצורך אובייקטיבי שנבחן ונבדק על ידי רופאים מקצועיים. לכן, ברוב המקרים, פוליסות ביטוח בריאות אינן מכסות הוצאה עבור ניתוחים אלקטיביים שאינם הכרח רפואי – קטגוריה שבה רבים מניתוחי הקטנת חזה נופלים בה.

אולם כאמור ישנם שורה של מקרים בהם ניתוחי הקטנת חזה נקבעים כצורך רפואי, בין אם כתוצאה מפגיעה רפואית חיצונית, למשל תאונת דרכים, ובין אם כצורך הנובע מנזקי גוף אחרים. במקרים כאלו עשוי ניתוח הקטנת חזה כחלק מפוליסת נזקי גוף להוות בסיס תקף לתביעת נזקי גוף.

דרך אחרת בה תביעות נזקי גוף יכולות לכסות עלות של ניתוחי הקטנת חזה הוא במקרה של ניתוח שהשתבש, ובגינו נגרמו נזקי גוף למנותח או המנותחת. יש לכך גם היבטים של רשלנות רפואית, ובכל מקרה כזה חשוב להגיש את התביעה במהירות האפשרית בסמוך למקרה, על מנת להימנע מהתיישנות נזקי גוף.