ביטוח לרכב לנהג צעיר

ביטוח לרכב לנהג צעיר

1500 999 תן לי - השוואת ביטוחים

בהתאם להגדרות המקובלות ברחבי העולם וגם בארץ, נהג צעיר יהיה בטווח הגילאים 24-17 שנים. לפי החוק, הגבלה עיקרית על נהגים צעירים באה לידי ביטוי בהיותם נהגי רכב חדשים.

דו"חות שפורסמו בשנים האחרונות מציגים תמונה על פיה נהגים צעירים מעורבות בתאונות משמעותית יותר מנהגי בוגרים. בפועל, למרות שהנהגים הצעירים מהווים בערך 15% מכלל אוכלוסיית הנהגים בארץ, הרי שיש להם חלק גבוה מ-20% מתאונות הדרכים. נוסף על כך, נהגים צעירים מעורבים בלמעלה מחמישית מהתאונות הקשוחות שיש בארץ (מאורעות הכוללים חבלה משמעותית ואף מוות).

נהג צעיר – במה מדובר?

כאשר מדובר על המושג "נהג חדש" לגבי נהג שגילו נמוך מ-24, הוא מחויב לנהוג בליווי נהג מלווה במחצית השנה הראשונה לאחר שהוציא רישיון. על 3 החודשים הראשונים לעבור בליווי מלא בעוד ש-3 החודשים שאחר-כך לעבור עם ליווי רק בשעות החשוכות.

לא קשה לתפוס את משמעות גילו של נהג צעיר מנקודת המבט החוקית. אלו הם נהגים שעברו את גיל 24 וצברו ותק נהיגה מרשים הגבוה מ-5 שנים (לחילופין, קובע החוק כי נהג בוגר זהו נהג בן 30 ויותר המחזיק ברישיון נהיגה שלוש שנים לפחות).

ניכר מכך כי החוק יוצר מעין "משוואה" בין שנות ניסיון בנהיגה לבין יכולות נהיגה על הכביש. יתר על כן, אותו חוק מטיל מגבלות שונות על נהגים צעירים שעוד לא חגגו 21 אביבים. נהגים אלו נוהגים לצד הגבלות שונות, כמו מספר הנוסעים שמותר להם להסיע (לא יותר מ-2).

ביטוח רכב לנהג צעיר

ביטוח לרכב לנהג צעיר הוא מכשיר ביטוחי המתאים ומותאם לנהגים צעירים וניתן לרכישה מחברות ביטוח שונות המציעות גם ביטוחי רכב. אם תחליטו לבצע מחקר אינטרנטי קצר, תגלו רשימה של חברות ביטוח המציעות מוצרים שעשויים לעניין אתכם ואולי אף להתאים לכם מאוד.

לאחר שעברתם סוף כל סוף את הטסט הסיוטי וקיבלתי את הרישיון המיוחל, הגיע הזמן לעלות על הכביש, אולם לא לפני שווידאתם כי אתם מכוסים מבחינה ביטוחית, לכל מקרה שלא יהיה (לא עלינו). אם אינכם בני 24 עדיין, משרד התחבורה ינפק לכם היתר נהיגה בעל תוקף של שישה חודשים – היתר הכולל הסברים מפורטים הנוגעים למגבלות החלות על נהגים חדשים, נהגים צעירים וכו'. כך תוכלו לדעת מי מוסמך ללוותכם כנהגים צעירים, כמה זמן אורכת תקופת הליווי וכיצד מתבצעת חלוקת השעות בה ומידע חיוני נוסף.