ביטוח דירות

ביטוח דירות

2560 1707 תן לי - השוואת ביטוחים

ביטוח דירה הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר. מדובר על ביטוח שמגן על הדירה שלכם במקרה של אסונות טבע, מגיפות, מלחמה ועוד שבהם אין לנו שליטה על המבנה ועל הבית ניזוק כתוצאה מכך. באמצעות ביטוח דירות אפשר לתקן את הנזק שנגרם לדירה או לתכולת הדירה, לשלם את ערך הנזק או להחליף את התכולה בדירה או החלקים השונים בחלקים אחרים מאותו סוג ואיכות.

מה זה ביטוח דירות?

ביטוח דירות הוא ביטוח חובה לכל דירה. הוא כולל השתתפות עצמית בסכום מסוים מדי חודש במקרה שהבית ניזוק בשל אסון טבע או מגיפה. פוליסת ביטוח דירות כוללת שני כיסויים בסיסיים לדירה: ביטוח מבנה וביטוח תכולה. המבוטח יכול לרכוש את שני הכיסויים או רק אחד מהם. בנוסף לכך, יכול המבוטח לעשות הרחבת פוליסה בין שזה ביטוח סכום נוסף בבית משותף או ביטוח אחריות על צד שלישי.

מה כולל ביטוח מבנה?

ביטוח מבנה הוא ביטוח המכסה נזקים במבנה הנכס ולאביזרים המחוברים לו. כך שאם מבנה הנכס ניזוק בקירות, תקרה או רצפה וכן בחלונות, דלתות, תשתית צנרת המים, החשמל, הטלפון, מערכת ההסקה, הוא כלול בביטוח מבנה. נזקי ביטוח מבנה כוללים בין היתר נזקי אש, ברק, רעם, עשן, התפוצצות, גשם, סערה, שלג, ברד ועוד. כל אחד מנזקים אלה מבוטח באמצעות ביטוח מבנה. ישנם אף פוליסות ביטוח מבנה שכוללות את צד ג' ולכן יש לבדוק זאת. בנוסף לכל אלה ביטוח כולל כיסוי לרעידת אדמה בין שזה אובדן או נזק בשל רעידת אדמה. ההשתתפות בכיסוי זה היא % מסכום הביטוח.

מה כולל ביטוח תכולה?

ביטוח תכולה כולל את תכולת הבית עצמו. תכולה זו כוללת תכשיטים יקרי ערך, מכשירי חשמל ועוד. ביטוח התכולה מבטח מפני שריפות, פריצות, הצפות ועוד. כאשר נגרם נזק לרכוש או אובדן רכוש חברת הביטוח מזכה את המבוטח בגין אובדן או נזק לרכוש בהתאם לסוג הפוליסה שרכש.

ממי אפשר לרכוש ביטוח דירות?

את ביטוח הדירות אפשר לרכוש מתיווך בחיפה אשר לו סוכני ביטוח בעל רישיון מטעם המפקח על הביטוח. סוכני הביטוח מטעם תיווך חיפה יתאימו לכם את הביטוח המתאים ביותר בהתאם לצרכים האישים שלכם. בנוסף לכך, תוכלו להרחיב את פוליסת הביטוח בתשלום נוסף.

מה חשוב לבדוק בפוליסת ביטוח דירות בטרם רוכשים?

בטרם רכישת פוליסת ביטוח דירות חשוב לבדוק את גובה הפרמיה שאתם משלמים, פריסת תשלומים, תנאי אשראי, גובה הריבית, השתתפות העצמית שלכם והרחבת כיסויים מעבר לפוליסה הבסיסית. כל אלה יתנו לכם מידע רב על אודות פוליסת הביטוח והאם היא מתאימה לצרכים האישיים שלכם. בהרחבת כיסויים לפוליסה חשוב לשים לב לביטוח אחריות כלפי צד ג' המכנסיים נזקי גוף ונזקי רכוש, ביטוח חסר, נזקי צנרת, איטום ושירותי חירום, שירותי אינסטלציה ואחזקה ותיקון למכשירי חשמל. אם תקפידו לבדוק כל אחד מהפרטים שצוינו תוכלו לקבל את פוליסת הביטוח הטובה ביותר עבורכם במחיר המשתלם והריבית הנוחה ביותר.

האם כל אדם חייב ביטוח דירות?

כל אדם שרוכש דירה חדשה מחויב בביטוח דירות אשר כולל ביטוח מבנה וביטוח תכולה, כחלק מתהליך המשכנתא שהוא משלם עבור הנכס. כמו כן, יש להביא בחשבון הרחבות וכיסויים שונים שכן יתאים לכם ואשר יגנו על הנכס שלכם בצורה הטובה ביותר. לכן שאתם רוכשים דירה חדשה חשוב להביא בחשבון שתצטרכו להשקיע בביטוח דירה שמצריך לא מעט כסף בנוסף לתשלום המשכנתא מדי חודש.

מה עושים אם חברת הביטוח מסרבת לשלם לך?
2560 1920 תן לי - השוואת ביטוחים
ביטוח נסיעות לחו״ל – היבטים שכדאי להכיר בימי קורונה בעולם והאם ישנה משמעות לאיזה דרכון יש לכם?
2560 1707 תן לי - השוואת ביטוחים