החשיבות של ביטוח רפואי לטיול באפריקה

החשיבות של ביטוח רפואי לטיול באפריקה

2000 1500 תן לי - השוואת ביטוחים

בכל טיול לחו"ל רצוי וחשוב לעשות ביטוח רפואי, אולם בעת תכנון טיולים ונסיעות לאפריקה – החשיבות הזו עולה, ואפילו קריטית, עד כדי האפשרות שעשיית ביטוח רפואי לטיול באפריקה יכולה להציל את חייך. על פי הסיסמא הישנה למלחמה בתאונות הדרכים, ביטוח נסיעות לאפריקה הוא בבחינת "חושבים – חיים!"

"היבשת השחורה", הלוא היא אפריקה, הפכה בשנים האחרונות ליעד מבוקש עבור ישראלים רבים. בין אם למטרות תיירות, או למטרות עסקים, הישראלים "כובשים" את היבשת שפעם הייתה שטח עויין לישראל.

טיול לאפריקה ונסיעות לאפריקה של ישראלים בשנים האחרונות, הם מגוונים ורבים: טיולי שורשים במרוקו ואפילו בטוניס, תיירות נופש אקזוטית בזנזיבר, משלחות עסקיות לדרום אפריקה וכן משלחות קולטות עלייה מאתיופיה הם רק חלק מן היעדים המבוקשים עבור ישראלים ליבשת השחורה.

תוסיפו לזה את הסכם השלום עם מצרים, שמושך אליו עשרות אלפי ישראלים לארץ האויב שעשתה עם ישראל שלום ב-1979, והסכם השלום הטרי עם צ'אד, שנחתם בשלהי שנת 2020, והרי לכם מתכון להרחבת היעדים הרבים אליהם מגיעים ישראלים ביבשת השחורה.

אולם לצד ההרחבה המבורכת של יחסי החוץ ויעדי התיירות של ישראלים באיזור חשוב זה של העולם, תכנון מדוקדק של הטיול או הנסיעה הינו חיוני. אפריקה, רובה ככולה, שייכת לעולם השלישי, ובכלל זה נכללת גם מערכת הבריאות בכל מדינה אפריקנית כמעט.

זה אומר כי הנגישות למערכות בריאות מערביות ומשוכללות באמצעים כמעט ואינה קיימת במקרי חירום. לכן, יותר מבכל סוג של טיול לחו"ל, יש חשיבות עליונה בעשיית ביטוח לטיול באפריקה בטרם הנסיעה, שיכסה כל מקרה חירום רפואי שעלול לקרות.

ביטוח נסיעות לחו"ל – החשיבות העולה ביבשת השחורה

מקרי חירום רפואיים יכולים להיות מבעיות רפואיות קלות כמו כאבים שונים, לרבות כאבי שיניים, שעלולים לצוץ במהלך כל טיול לחו"ל, ועד למקרי חירום מורכבים כמו התקפי לב, שבץ, שברים ופגיעות מורכבות כתוצאה מנפילות, פגיעות ותאונות.

באפריקה הסיכון לכל המקרים הללו עולה – אם בגלל התשתיות הלקויות ברוב מדינות אפריקה, ואם בגלל המרחקים הגדולים שנוצרים לעיתים ממרכזים רפואיים שונים, עקב הנטייה הטבעית לטייל במרחבי הספארי והמדבר העצומים שיש ליבשת אפריקה להציע.

סיבה חשובה נוספת לעשיית ביטוח רפואי לטיול באפריקה היא עלות הטיפולים הרפואיים ביבשת השחורה. רוב תושבי אפריקה הינם עניים, ויד רבים מהם אינה משגת שום סוג של טיפול רפואי, אולם תיירים מערביים מוצאים עצמם במצבי חירום "נסחטים" לשלם כסף רב על טיפולים רפואיים פשוטים לפעמים, עם תעריפים יקרים במיוחד המושתים עליהם בהיותם נתפסים כבעלי אמצעים המסוגלים לשלם תעריפים אלו.

אם תוסיפו לכך את השחיתות השכיחה בחלקים רבים של היבשת השחורה, תגיעו לעיתים לתשלום מחירים מופקעים במיוחד עבור טיפולים רפואיים פשוטים, שלא לדבר על מצבי חירום אמיתיים ומורכבים שעלולים לקרות לכל אחד מאיתנו בכל רגע נתון.

לכן נדרש לעשות ביטוח נסיעות לאפריקה, הכולל ביטוח רפואי מקיף, לרבות מנגנוני חילוץ רפואי והטסת סיוע רפואי אל המטיילים בעת הצורך.

טיול מאורגן לאפריקה מחייב ביטוח נסיעות לאפריקה!

אחד מסוגי הטיולים הפופולאריים ביותר עבור ישראלים באפריקה הינו טיול מאורגן לאפריקה. טיולי בר-מצווה לאפריקה, טיולי משפחות, קבוצות מאורגנות ועוד סוגים שונים של מטיילים בוחרים באופציה של טיול מאורגן לאפריקה, ולו בגלל היתרון המובהק של סוג טיול זה לרכז ביעילות יעדים רבים תוך קבלת שירותי הדרכת תיירים ולינה באופן מרוכז ומקצועי. לשם כך, חברות תיירות רבות מציעות דילים שונים, ולעיתים אטרקטיביים, לטיולים מאורגנים באפריקה.

גם הנסיעה בקבוצות מאורגנות במסגרת טיול מאורגן לאפריקה, מחייבת ביצוע של ביטוח נסיעות לאפריקה בטרם הנסיעה. נכון, הנסיעה בקבוצה יכולה להפחית את הסיכון או לפחות לאפשר את ניהול הסיכון באופן טוב יותר מאשר נסיעה לבד ליעדים שונים באפריקה, אולם ניהול הסיכון שבטיול למדינות עולם שלישי כאלו מחייב את הכיסוי שמציע ביטוח רפואי לטיול באפריקה.

הטסת רופא מישראל למקום האירוע הרפואי, הטסת חולים חזרה לארץ, כיסוי ביטוחי כספי לטיפולים באפריקה עצמה – הם רבי חשיבות במקרים של אירוע רפואי קל או חמור לנוסעים, גם במסגרת של טיול מאורגן לאפריקה.

טיול לצעירים באפריקה – אל תגידו "לי זה לא יקרה"

צעירים רבים נמשכים בשנים האחרונות לטיולים שונים באפריקה. הוזלת מחירי הטיסות, יוקר המחיה הזול במדינות אפריקה והאקזוטיקה הצבעונית של היבשת מושכים אליהם צעירים, המחפשים את דרכם בעולם ורוצים "לראות עולם".

אז כן, לצד הודו והמזרח מצד אחד, ודרום אמריקה מצד שני – יותר ויותר צעירים נמשכים לטיולים, גם אחרי הצבא וגם בשלב מאוחר יותר, למדינות השונות ביבשת אפריקה.

צעירים רבים נוטים לחשוב בצורה אופטימית מדי, על גבול חוסר האחריות, עם המחשבה ש"לי זה לא יקרה". בנוסף, הם מחשבים כל הוצאה דרך "החור של הגרוש", ולא תמיד אומדים את החשיבות הנכונה של הוצאות שונות בטרם הנסיעה.

בפועל, במבחן המציאות, "לי זה לא יקרה" היא אסטרטגיה רעה מאוד לקראת טיול לצעירים באפריקה. צעירים רבים הנוסעים ליבשת השחורה נקלעים לסוגים שונים אירועים רפואיים, אם בכלל הרפתקנות יתר בעת הטיול עצמו, או בגלל בעיות רפואיות שצצות בגופם תוך כדי הטיול.

לכן ביטוח רפואי לטיול באפריקה הינו קריטי לצעירים, כפי שהוא חיוני כמובן למבוגרים המטיילים ביבשת אטרקטיבית זו.

לא נוסעים בלי ביטוח רפואי

העלות מול התועלת במקרה הצורך, של ביטוח רפואי לטיול באפריקה, גדולה לאין שיעור גם במקרה הטוב, שבו לא נזקקת להשתמש בביטוח. לעשיית ביטוח רפואי טוב לפני טיול לאפריקה יש אפקט מרגיע גם על הנוסעים עצמם, היכולים לקבל שקט נפשי בגזרה הרפואית, וגם על קרוביהם המודאגים מעצם הנסיעה, הנותרים בארץ.

ביטוח רפואי לטיול באפריקה הינו התמחות ביטוחית בפני עצמה. לפני טיול לאפריקה, רצוי להתייעץ עם מומחים לנושא ביטוחי ספציפי זה. עליכם לוודא את סוג הכיסוי והיקפו לפני בחירת פוליסת הביטוח הרפואי הנכונה עבורכם, והמותאמת אישית אליכם, גילכם ומצבכם הרפואי הנוכחי.

לא נוסעים לאפריקה ללא ביטוח נסיעות לחו"ל!