למה חשוב שיהיה לכם ביטוח בריאות פרטי

למה חשוב שיהיה לכם ביטוח בריאות פרטי

1500 1001 תן לי - השוואת ביטוחים

כולנו מכירים את אותן כתבות בטלוויזיה, שכוללות תחקירים מרגשים על אנשים שהיו להם חיים רגילים ושגרתיים לחלוטין וביום בהיר אחד פשוט נזרקו אל מציאות שונה לגמרי, בה הם חסרי אונים לחלוטין. כאשר אנו מתבוננים בפצוע המתראיין לתכנית טלוויזיה, איננו חושבים ולא מכירים את התכניות המקוריות של אותו אדם. רובנו איננו מקדישים את המחשבה הנדרשת לכך – על-מנת להבין שחיים רגילים עשויים להשתנות תוך רגע בודד.

גם איננו מקדישים מחשבה רבה לתהליך הממושך הצפוי לאותו אדם, עד שיוכל לשוב לתוכניותיו המקוריות, אם בכלל. אנו מביטים בו ברגע יחיד ואולי מביעים אמפתיה כלשהי, אך מבלי להקדיש מחשבה אמיתית למשמעויות הרות הגורל של העניין. מובן שאף אחד אינו יכול להבטיח שמקרה דומה לא יקרה לו.

מי שמעוניין להבטיח שיוכל להתמודד עם כל צרה שלא תגיע – עליו לדאוג מראש לרכוש תכנית מתאימה של ביטוח בריאות. קיימים סוגים רבים של תכניות ביטוח בריאות המוצעות על-ידי סוכנויות הביטוח, אך לא כל תכנית כזו מתאימה לכל אחד. קיימים פרמטרים רבים אליהם יש לתת את הדעת בכל פוליסה של ביטוח בריאות – על-מנת להבטיח שהיא תעניק לכם כיסוי מרבי ותבטיח שאם חלילה תזדקקו לה, תקבלו את הסיוע המתאים.

ביטוח רפואי משלים, פוליסת ביטוח בריאות, קופת חולים – קצת סדר בבלגן

כל אזרח ישראלי מחויב בתשלום עבור ביטוח בריאות בסיסי. מדובר במס ממשלתי המיועד להבטיח שכל אזרח הזקוק לכך יוכל לקבל את הטיפול הרפואי לו הוא זקוק. ובכל זאת, אותו "סל בריאות" המוענק על-ידי הממשלה מצטמצם ככל שהמדיניות הכלכלית של הממשלה הנוכחית מיושמת.

הדבר ניכר במיוחד מאחר שכל קופת חולים מציעה למבוטחיה ביטוח בריאות משלים, המאפשר מענה הולם לבעיותיהם. אולם פוליסת ביטוח זו גם היא איננה מספיקה. במקרים מסוימים בהם תזדקקו לטיפולים מיוחדים (בארץ או בחו"ל) תרופות יקרות, שירותי סיעוד מסוימים, השתלות וכו' – הרי שפוליסת ביטוח סטנדרטית לא תספיק ולא תוכלו לקבל את הטיפול הנדרש במסגרת הביטוח. ייתכן שבמקרים אחרים גם הכיסוי המשלים, המוצע על-ידי קופות החולים, לא יספיק. למשל, על-מנת לקבל טיפול רפואי נדרש בחו"ל באמצעות הביטוח, יהיה עליכם להוכיח כי מתקיימים שני תנאים לקבלת הטיפולים הדרושים: נוכחותה של סכנת חיים והיעדר אפשרות לביצוע הטיפול בישראל. בוודאי שאינכם מעוניינים לסכן את בריאותכם על-ידי כניסה למבוי בירוקראטי לא נעים. פוליסה מתאימה של ביטוח בריאות עשויה לפתור לכם בעיה כזו. וודאו שאתם מכוסים!

    ipt type="text/javascript" src="https://cdn.userway.org/widget.js">