ביטוח לעסק שלך – פוליסות ביטוח לעסקים

ביטוח לעסק שלך – פוליסות ביטוח לעסקים

1999 1123 תן לי - השוואת ביטוחים

לא חסרות סיבות במדינת ישראל, לצערנו, לנפילתם וסגירתם של עסקים רבים – עשרות אלפים נסגרים בכל שנה גם ללא קשר למגיפות עולמיות; אבל סיבה אחת לסגירת עסקים אפשר וצריך למנוע: ביטוח לעסק שלך יכול להציל אותו במקרי חירום שונים. מאמר על חשיבות הביטוח לעסק שלך כגלגל הצלה במקרי חירום

הנה החדשות הישנות: גם השנה ייסגרו בישראל עשרות אלפי בתי עסק, אפילו ללא קשר למגיפות עולמיות דוגמת הקורונה שפקדה את העולם החל משנת 2020. עסקים נופלים ונסגרים משלל סיבות שונות, ולפעמים משונות: התנהלות כספית ופיננסית לא נכונה, חוסר היערכות נכון מול התחרות, מוניטין גרוע שמבריח את הלקוחות ועוד כהנה וכהנה סיבות.

אולם ישנה לפחות סיבה אחת בגינה עסקים נסגרים, שאינה מחוייבת המציאות בכלל: נזקים ומקרי חירום בעסקים, שאינם מבוטחים באמצעות ביטוח לעסק. לא לעשות ביטוח לעסק שלך באמצעות פוליסות ביטוח לעסקים משול להימור כבד על כל העסק, במקרה של שריפה, רעידת אדמה, פיגועים, גניבות והשחתת רכוש ועוד מפגעים העלולים להתרגש על העסק היקר שלך.

עסקים רבים, בעיקר בתחילת דרכם – אבל גם עסקים ותיקים חוטאים בכך – מנסים לחסוך את העלות החודשית הכרוכה ברכישת פוליסת ביטוח לעסקים. התוצאה העגומה היא כי במקרי חירום, תאונות, שריפות ונזקים, הם מוצאים עצמם בלתי מכוסים וללא יכולת הכנסה או שיקום של העסק. עסקים שהושקעו בהם מליוני שקלים בהקמה, מוצאים עצמם מול שוקת שבורה במצבים עגומים אלו.

פוליסות ביטוח לעסקים

לכן חשוב מאוד לעשות פוליסת ביטוח לעסק שלך כבר בתחילתו. ישנן חברות ביטוח וסוכנויות ביטוח המציעות פוליסות ביטוח ייעודיות לעסקים, עם מגוון כיסויי ביטוח למקרים שונים, נפוצים ופחות נפוצים.

פוליסות ביטוח לעסקים הינן כלי חיוני וחשוב באסטרטגיה העסקית למניעה של מקרי נזקים בעסק. ביטוח לעסק שלך חייב לכלול לכל הפחות את הכיסוי הביטוחי על המבנה של העסק, רכושו, וכמובן על בריאותם וחייהם של עובדי העסק. לעיתים, יש צורך גם בביטוח כנגד תביעות של רשלנות מקצועית או ניהולית, על מנת להגן על בעלי התפקידים בעסק מפני תביעות על טעויות בתום לב שנעשות במסגרת תפקידם.

כיום מוצרי הביטוח המגוונים המוצעים לבתי עסק וחברות עסקיות הינם מגוונים הן ברמה ובהיקף הכיסוי, והן בסוגים השונים של תחומי הביטוח בהם הם מכוסים. התוצאה של המגוון הרחב של פוליסות ביטוח לעסקים הינה שגם העלויות משתנות בין פוליסת ביטוח לעסק אחת לרעותה, וגם התחרות הרבה על ליבם וכיסם של בתי העסק הרבים בישראל מוזילה לא מעט מאותם מוצרי ביטוח.

החשיבות של יועץ אישי לביטוח העסק שלך

המגוון הרחב של מוצרי ביטוח לעסקים יכול בקלות לבלבל את בעלי העסקים, במיוחד אלו החדשים והצעירים, בין הפרטים הקטנים –אך המשמעותיים–המבדילים בין פוליסת ביטוח לעסק אחת לפוליסה ביטוח מתחרה.

רוב האנשים אינם שולטים בשפה הביטוחית, ולכן אינם יודעים לקרוא פוליסת ביטוח, ובוודאי לא להבין את "האותיות הקטנות" בכל פוליסה. כאן עולה החשיבות של שימוש בשירותי יועץ אישי לביטוח העסק שלך.

יועץ אישי לביטוח העסק שלך יכול להיות סוכן ביטוח שזו התמחותו, או שהוא יכול לבוא כחלק ממעטפת רחבה שיותר של ליווי עסקי ופיננסי לעסק. מוצרי ביטוח הולכים יד ביד עם מוצרים פיננסיים נוספים בדרך כלל, ובהם מימון, הלוואות ותכנון פנסיוני.

בכל מקרה, חשוב שאותו יועץ אישי לביטוח העסק שלך יהיה גם מקצועי בכל תחומי הביטוח לעסק שלך, וגם ממוקד מטרה במציאת הפתרון המקצועי והביטוחי הנכון עבורך, במסגרת התקציב שהקצבת לכך.

ביטוח לעסק שלך – גלגל הצלה למניעת מקרי נזקים בעסק

אין ספק ביטוח לעסק שלך יכול למלא תפקיד מרכזי בהתמודדות עם מקרי חירום אפשריים בעסק– כגון תאונות, שריפות, עבריינות כנגד העסק ורכושו, תופעות טבע שעלולות להזיק לרכוש העסק ועוד.

בראש ובראשונה, יש לבטח את הרכוש של העסק: המבנה, הרכוש שבתוכו, הרכבים של העסק וכן כל ציוד נייד או נייח בעסק. לא פחות חשוב מכך, יש כמובן לבטח את העובדים, בריאותם וחייהם מעבר לתשלומי הביטוח הלאומי המתחייבים מהחוק בעת תשלום משכורתם. לעיתים, נדרשים סוגי ביטוח ייחודיים עבור ענפי פעילות שונים, למשל כאלו המצריכים עבודה בסיכון גבוה.

שלישית, בענפים כלכליים מסויימים כדאי לבטח את בעלי התפקידים בעסק מפני השלכות משפטיות שונות הנגזרות מתפקוד שנוי במחלוקת או גרוע תחת נסיבות שונות. כך למשל, נהוג לבטח הנהלות ציבוריות ופרטיות בביטוח נושאי משרה, הידוע לפעמים בכינויו "ביטוח דירקטורים", המבטח את נושאי המשרות הניהוליות מפני תביעות משפטיות העלולות להיות מוגשות כנגדם בגין החלטות עסקיות וניהוליות שהם קיבלו.

כמו כל פוליסת ביטוח, גם לביטוחים מעין אלו יש מגבלות וסייגים – כאן תפקידו של יועץ עסקי או יועץ אישי לביטוח העסק שלך להסביר הן את היתרונות, והן את החסרונות והמגבלות של כל מוצר ביטוחי המוצע לך על ידו.

ביטוח לעסק שלך – זול עלול לעלות ביוקר!

נקודה חשובה למחשבה בעת התלבטות בין סוגים שונים של פוליסות ביטוח לעסק שלך הינה כמובן המחיר. יש נטייה טבעית לחסוך בהוצאות, ונטייה טבעית עוד יותר לקוות ש"יהיה בסדר" – אבל שתי הגישות הללו אינן מיטביות בעת שקילת סוגי הביטוח המתאימים לעסק שלך.

אכן, התחרות הגבוהה עשויה להביא לשולחנך הצעות ביטוח זולות ומפתות. אולם בחינה מדוקדקת של אותן הצעות עשויה לגלות כי פוליסות הביטוח הללו אינן מספקות בשורה ארוכה של אירועי ביטוח אפשריים, או כי תנאי המימוש של הביטוח בעת התרחשות אירוע ביטוח כמעט בלתי אפשריים – מה שמסבך מאוד את קבלת הפיצוי מחברת הביטוח.

לכן, הזול עלול לעלות ביוקר! לא תמיד כדאי ללכת על ההצעה הזולה ביותר, ועוד יותר חשוב מכך – יש להבין פרטי הפוליסה לעסק שלך לעומק, ולשכור שירות של יועץ אישי לביטוח העסק שלך שילווה אותך במקצועיות בעת התרחשות אירוע ביטוחי, לכל אורך תביעת הביטוח, עד לקבלה מהירה של הפיצוי המובטח.