ביטוח פנסיוני

ביטוח פנסיוני – ביטוח פנסיוני הוא אחד מסוגי הביטוח הנפוצים ביותר כיום והוא כולל שפע של יתרונות. ביטוח פנסיוני הוא ביטוח שאנשים מממשים לאחר שהם פורשים מעבודתם, בגיל מאוחר יחסית שבארץ בדרך כלל הוא מעל גיל 60, אלא אם אתם עושים קריירה צבאית.

לאחר שאדם מחליט לפרוש או לחלופין מגיע לגיל הפרישה ומחויב לפרוש, מידי חודש הוא מקבל הטבות וכספים בהתאם לאחוז השכר הממוצע שהיה להם במשך השנים שבהם עבדו.

הממוצע לרוב מחושב לפי השכר שהתקבל בעבודה האחרונה שביצעתם, שכן ההנחה היא כי יהיה מדובר בעבודה הרצינית והיוקרתית ביותר מאז ועד היום.

המטרה היא להבטיח שתיהנו מרמת חיים טובה גם בתקופת הגיל השלישי, ותוכלו למצות את המיטב מהחופשה הגדולה הזו בסוף החיים.

בכדי להבטיח חלוקה חכמה של ביטוח פנסיוני חשוב לקחת בחשבון גם את כמות השנים שבהן עבדתם וקיבלתם פנסיה, שכן חוק חובה לפנסיה לא אושר עד לפני מספר שנים בלבד, ולכן רבים האנשים שלא קיבלו פנסיה במשך זמן רב וכעת תלויים בעיקר בפנסיה שקיבלו במהלך עבודתם האחרונה.

לדוגמא, ביטוח פנסיוני עשוי להוות אחוז אחד עבור כל שנה שבה אדם בחר להפקיד כסף לפנסיה מהמשכורת הממוצעת שלו.

אם כך, אדם שעבד כ- 35 שנים באותה החברה והמשכורת שלו בחמש השנים האחרונות בחברה עמדה על ממוצע של 50 אלף ₪ בחודש, יקבל בממוצע כ- 17,500 ₪ בחודש מתוך חשבון פנסיוני

איך ביטוח פנסיוני עובד?

ביטוח מקיף כמו ביטוח פנסיוני מסורתי מתנהל בצורה מאוד מאוד ברורה.

אם אתם שכירים, לרוב מקום העבודה משקיע כשני שלישים בפנסיה שלכם ואתם משקיעים שליש, שיורד מהשכר שלכם.

ממוצע ההשקעה הכולל של הפנסיה נקבע לפי אחוז מסוים מהשכר הממוצע שלכם, כאשר מקום העבודה מחויב לשלם לכם פנסיה כיום כאשר אתם עובדים מינימום של שלושה ועד כששה חודשים בחברה.

אם אתם עצמאיים, משנת 2018 גם אתם מחויבים לשלם לעצמכם פנסיה לפי ממוצע רווח שנתי, שניתן גם לחלק לרבעונים.

אי עמידה בתשלום הפנסיה עשוי לגרור הליכים מצד הוצאה לפועל!

לכן, חשוב להקפיד ולבסס ביטוח פנסיוני איכותי ויציב הנגבה מחשבון הבנק שלכם או של החברה על בסיס חודשי.

איך מקימים פנסיה?

בדומה אל ביטוח לנהג צעיר או כל סוג של ביטוח באשר הוא, יש לערוך את הביטוח בחברת ביטוח אמינה ומהימנה.

רוב הפעמים, כאשר אתם שכירים, החברה תיבחר על ידכם על ידי המעביד, שלרוב פועל עם חברת ביטוח ספציפית באופן בלעדי וכתוצאה מכך מחייב את כל העובדים שלו להפריש פנסיה לחברה זו.

התהליך מתבצע באופן אוטומטי על ידי החברה, כאשר ממלאים מספר טפסים ומאשרים את אופן הפעילות של הפנסיה על בסיס קבוע.

יהיה ניתן לראות כמה כסף מופרש לכם כל חודש לפנסיה בתלוש העבודה שלכם, ואף לבחון כמה כסף כבר יש לכם בקרן הפנסיה על ידי התחברות לחשבון שלכם בחברת הביטוח שנקבעה עבורכם על ידי מקום העבודה.

במידה ואתם עצמאיים, כל מה שיש לעשות הוא לבחור את חברת הביטוח הרצויה, להתקשר אליה ולבקש לעשות ביטוח פנסיוני מסודר אצלם.

ביטוח פנסיוני זה ילווה אתכם לאורך כל תקופת העצמאות, ויהיה עליכם להפקיד סכום שנקבע מראש על בסיס חודשי בכדי להבטיח שתעמדו בחוק ותדאגו לעתיד שלכם.

במידה ועם סיום השנה הסכום שהפקדתם לפנסיה הוא נמוך יותר מהסכום הרצוי, יהיה עליכם להשלים את הסכום של הפנסיה בדומה למס הכנסה וביטוח לאומי.

מה אם יש לכם כמה קרנות פנסיה?

כיום, מאחר וכל חברה עובדת באופן בלעדי עם חברת ביטוח ספציפית, קורה לעיתים קרובות שהרבה אנשים מתפעלים מספר קרנות פנסיה בו זמנית, כאשר חלק מהן פעילות ואחרות פשוט נותרות בודדות, ולעיתים גם נשכחות מאחור מה שמאוד חבל.

אחרי הכול, זה הכסף שלכם לימי הזקנה.

אף יש לציין שאם אתם משאירים את המצב כמו שהוא, יהיה עליכם להמשיך ולשלם דמי ניהול על תפעול ביטוח פנסיוני למספר חברות בו זמנית.

מדובר בתשלום מיותר שאתם יכולים לחסוך לפנסיה שלכם.

מסיבה זו, במקרים מעין אלו מאוד מומלץ לאחד קרנות פנסיה לחברת ביטוח ספציפית אחת, שתוכל לנהל ביטוח פנסיוני ביעילות עם כל הכסף שלכם במקום אחד.

על ידי כך, לא רק שאתם חוסכים דמי ניהול, אלא גם מבטיחים שעם היציאה לפנסיה תקבלו את כל הכספים שלכם.

אם אתם עובדים כשכירים, רוב הפעמים יהיה עליכם לאחד את קרנות הפנסיה שלכם אל חברת הביטוח שבה החברה שאתם עובדים בה מנהלת את קרנות הפנסיה של עובדיה.

אם אתם עצמאיים, אתם יכולים לבחור באופן אישי עם איזו חברת ביטוח פנסיוני הייתם רוצים לעבוד, וכדאי ואף מומלץ לנצל זאת ולבחור את החברה שמעניקה את ההטבות והאחוזים הטובים והגבוהים ביותר בשוק בהתאמה.

היתרונות של ביטוח פנסיוני

ביטוח מקיף כמו ביטוח פנסיוני מבטיח שכשתצאו לגיל הפרישה תוכלו ליהנות משקט כלכלי יחסי, כי בנוסף לביטוח הלאומי תהיה לכם תוספת כספית נאה מידי חודש, שחסכתם מבעוד מועד יחד עם המעביד שלכם או באופן עצמאי.

ביטוח פנסיוני אף מהווה מעין קרן חיסכון, כך שאם אינכם מבצעים חיסכון בבנק או בקרן כלשהי לעתיד שלכם, כדאי ואף מומלץ שלכל הפחות תערכו חיסכון של פנסיה.

אמנם אין זה מומלץ לשבור פנסיה לפני גיל הפרישה, אך כך תדעו שגם ביום השחור ביותר, תמיד תוכלו למצוא כסף שיעזור לכם לעמוד על הרגליים ולבנות את החיים מחדש.

ביטוח פנסיוני הוא ביטוח מקיף וכיום מהווה ביטוח חובה עבור שיכירם ועצמאיים כאחד.

הביטוח ניתן בגיל הפרישה ונקבע בהתאם למשכורת האחרונה שלכם וכמות הכספים שהשקעתם בפנסיה מידי חודש יחד עם המעבידים שלכם או באופן עצמאי.

אם יש לכם מספר קרנות פנסיה, מומלץ לחסוך את דמי הניהול ולאחד את כל הקרנות תחת חברת הביטוח שעמה המעבידים שלכם עובדים או חברת הביטוח עם ההטבות והאחוזים הטובים ביותר, במידה ואתם עצמאיים.

תוכן עניינים

איזה ביטוח בריאות יש לי

איזה ביטוח בריאות יש לי?

איזה ביטוח בריאות יש לי? מרבית האנשים לא ממש יודעים אילו ביטוחים קיימים עבורם, הם מבצעים ביטוח דרך מקום העבודה, דרך ארגונים מסוימים ויש שפשוט

ביטוח נהג צעיר

ביטוח נהג צעיר

ביטוח נהג צעיר – ההגדרה של ביטוח נהג צעיר, על-פי ההגדרות המקובלות בארץ ובעולם, נהג צעיר משמעו בגיל 17 עד 24 שנים, על-פי החוק, ההגבלה

קבל שיחת ייעוץ חינם!

מלא/י את הטופס מטה, וניצור איתך קשר בהקדם.