ביטוח רכב זמני – מה זה אומר?

ביטוח רכב זמני – מה זה אומר? – כשמדובר על ביטוח רכב אנחנו רוצים לדעת הכל, וזה מובן לחלוטין. אנחנו גם צריכים לדעת הכל. מדובר בסיטואציה הכי רגישה בתחום של ביטוחים היות ולצערנו, תאונות דרכים קורות בכל יום ויום.

מהו אם כן ביטוח רכב זמני ואיך אנחנו יכולים לדעת מה מתאים לנו? את כל זאת ועוד נספר לכם מיד.

ביטוח רכב זמני – נעים להכיר

זה בסדר, וזה גם הגיוני שלא כולם מכירים את ההגדרה הפורמלית של ביטוח רכב זמני בעוד שכאמור אנחנו חייבים כן לדעת מהו ביטוח חובה כי שם זה גם מצרך לכולם. יחד עם זאת, חשוב שנדע שביטוח רכב לזמן קצר הוא למעשה כיסוי ביטוח שאפשר להוסיף גם לפוליס קיימת. ולמעשה, הוא פיתרון מאד הכרחי עבור הוזלת עלויות הביטוח.

כשאנחנו מדברים על ביטוח רכב קצר אנחנו מדברים על החל מכמה ימים ועד לשבוע. כמובן שיש חיסכון בעלויות השנתיות, והזמן הקצוב מתאים בעיקר לנהגים שהם 'נהג צעיר' שלא נוסעים הרבה, או שפשוט אין להם מספיק ממון ישיר לביטוחים גבוהים.

כשאת מתאימים את אותו ביטוח נהג זמני לצרכים האישיים שלכם, ביטוח רכב זמני הופך להיות פיתרון נוח ולא יקר מדי. לכן חשוב לבצע גם ביטוח בין אם זה ביטוח לקטנוע ובין אם לרכב בהתאמה אישית על מנת להפיק ממנו את המקסימום.

ביטוח רכב זמני – מתי צריך ואפשר לרכוש אותו?

מן הסתם, ביטוח נהג זמני כשמו כן הוא. רוכשים אותו עבור תקופת זמן מינימלית ולזמן מאד קצר. הוא כלי איכותי מאד כדי להוזיל את הביטוח, והוא מתווסף לאותו ביטוח חובה שכולנו מכירים. ביטוח רכב זמני ניתן לרכישה מכמה ימים ועד לשבוע, והוא לרוב מתאים לחיילים, לסטודנטים וכמובן גם לנהגים צעירים שלא נוסעים הרבה ברכב המשפחתי.

פרט כמובן לאותם סטודנטים, חיילים ונהגים צעירים הביטוח מתאים גם לשימוש שאינו קבוע ברכבים של מעסיק על ידי עובדים, אורחים המגיעים להתארח לזמן קצר או הרחבת הביטוח בין בני זוג כאשר הרכב נמצא בעיקר אצל אחד מבני הזוג בלבד.

כמו כן, אפשר לבצע את הרחבת הביטוח באופן הזה כאשר הרכב לא נמצא בתפעול מלא ואין צורך להפעיל עליו ביטוח שנתי.

מן הסתם היתרון הכי גדול של ביטוח רכב זמני הוא או ביטוח לקטנוע זמני הוא חסכון בעלויות כפי שכבר ציינו, אבל הוא גם מעניק אופציה נוחה להורים לנהגים צעירים ליהנות מביטוח לילדים בהתאמה אישית.

רכב משפחתי הוא אחד מהרכבים הנפוצים ביותר להוספת ביטוח נהג זמני כאשר יש אופציה להוספת נהג בין אם נהג צעיר ובין אם נהג שאינו צעיר או חדש למספר ימים, ולשלם בהתאם את התוספת הראויה. אפשר לעשות זאת גם בפוליסה עם שם נקוב.

תוכן ממומן: ביטוח רכב

מה לבדוק ברכישה של ביטוח רכב זמני

בבואכם לבחון פוליסות רלוונטיות, כגון ביטוח לרכב חדש או זמני דעו כי כל פוליסת ביטוח עבור ביטוח רכב מתומחרת מן הסתם באופן אישי על סמך וותק, גילאים, רקעים ביטוחיים אחרים, היסטוריה של תאונות ותביעות ביטוח בעבר ועוד.

ההרחבה הרצויה כוללת כמובן את אותם התנאים של ביטוח חובה וביטוח מקיף וכמובן, פרמיה עבור הימים המסוימים שאתם מבקשים לבטח. פרמיה עבור נהג צעיר שנמצא מגיל 17 ועד גיל 21, פרמיה עבור גיל 21 ועד גיל 24 ופרמיה עבור נהגים מעל גיל 24. לכל אלו מחירים וטווחי עלויות שונים המותאמים באופן אינדיבידואלי.

לדוגמא, נהג שהוא נהג חדש בכל גיל, אך עם וותק של פחות משנה ייחשב בפרמיה בתור נהג צעיר וכך גם ייחשב הביטוח שלו.

ישנן חברות ביטוח המאפשרות להוסיף את הביטוח הזמני עבור הנהגים הצעירים, החדשים או הזמניים דרך אפליקציה. כך שעולם הטכנולוגיה והדיגיטל בהחלט כבר הגיע גם לעולם הביטוח בכלל, וביטוח הרכב בפרט. אך מהרגע שאתם מאשרים את הרכישה לא תוכלו לבטל אותה או לשנות אותה.

עלויות הפוליסה עבור נהגים זמניים בתעריפים יומיים מן הסתם הם גבוהים באופן משמעותי, למרות שהם יוצאים במצטבר יותר זולים מביטוח מלא שאינו זמני. אך חשוב כן להקפיד על כך גם אם זה יוצא פחות משתלם, כי ביטוח זמני, גם אם הוא זמני הוא חשוב פי כמה מלתת לנהג ללא ביטוח לנהוג על הרכב שלכם.

אופציה חלופית, אם ההוספה פחות רלוונטית לכם היא כמובן מוצרי ביטוח שאפשר לשלם על סמך היקף השימוש ברכב. האופציה הזאת גם קיימת ומחליפה את הביטוח לנהג הזמני או לנהג החדש, או באופן כללי.

בואו רגע נדבר על טכנולוגיה

היות והדיגיטל נכנס לנו לחיים באופן מאד עמוק, חשוב שנבין בדיוק במה מדובר כשאנחנו רוכשים גם ביטוח רכב שהוא זמני. גם כיום, אפשר לרכוש את ביטוח הרכב באופן דיגיטלי, דרך אתר, דרך אפליקציה ועוד. למעשה, הפרמיה הרי תלויה בכמות קילומטרים שנרשמים באמצעות חדשנות דיגיטלית.

ישנן גם חברות ביטוח המאפשרות למבוטחים הוותיקים לשלם את הביטוח שלהם על סמך שימוש ברכב. נהגים שהם לא נהגים קבועים מחדשים ביטוח בסיסי לצורך נזקים, ותשלום ספציפי על סמך קילומטרים. גם כאן, הטכנולוגיה החדשנית באה לידי ביטוי משמעותי.

אך בכל זאת, למרות שהדיגיטל נחשב לדבר החם של התקופה הנוכחית מאד חשוב לקחת בחשבון את הייעוץ, התמיכה והטיפול של אנשי המקצוע גם ברמה הפרונטלית. כשאתם בוחרים את אנשי המקצוע שילוו אתכם בתהליך של רכישת הביטוח, וודאו כי הם אכן מוסמכים פורמלית, וודאו שקיבלתם עליהם את ההמלצות הטובות ביותר והם בעלי ניסיון וותק בתחום.

אחרי הכל, מדובר בביטוח רכב, שמירה על בטחון היקרים לכם, ועל עצמכם. ולא מקלים ראש בבטיחות כביש.

תוכן עניינים

רפורמת ביטוחי בריאות

רפורמת ביטוחי בריאות

רפורמת ביטוחי בריאות שהונהגה ע"י משרד האוצר מגדירה כללי משחק חדשים בתחום ביטוחי הבריאות, הרפורמה יצאה לדרך ב-2016 וכבר ב-2018 יצאו העדכונים הראשונים של הפוליסה.

ביטוח חיים לאברכים

ביטוח חיים לאברכים – יש דבר כזה?

ביטוח חיים לאברכים – מפלגת ש"ס הצליחה לקדם תכנית שמעניקה ביטוח חיים לאברכים כאשר התשלום בעבור הפוליסה נלקח ברובו מהקצבה החודשית. משרד החינוך הוא הגוף

ביטוח חיים למשכנתא

ביטוח חיים למשכנתא

ביטוח חיים למשכנתא – קניתם דירה? ובכן, זה בוודאי הזמן לומר – התחדשו! משכתם כנראה את כמות המזומנים המרבית הניתנת, בעוד שיתרת הסכום הנדרש לרכישה

קבל שיחת ייעוץ חינם!

מלא/י את הטופס מטה, וניצור איתך קשר בהקדם.