ביטוח רכב חדש

ביטוח רכב חדש – ביטוח רכב הוא חובה גם מבחינה חוקית וגם מבחינה כלכלית.

אחרי הכול, רכב חדש הוא כמו יהלום זוהר שרק מחכה שיגנבו אותו או עלול לאבד מערכו במהרה, כתוצאה מתאונה או פגיעת “פגע וברח” שמשאירה אחריה רק את השברים של הרכב.

נכון, לרכב חדש יש אחריות, אך היא לא תמיד בהכרח מכסה כל תיקון או בעיה שעשויים לעלות במהלך השנים הראשונות של הרכב, והיא גם מסתיימת לאחר מספר שנים, לרוב כאשר מצבו של הרכב מתחיל להידרדר.

מהם היתרונות של ביטוח לרכב חדש כיום? מהם סוגי הביטוחים הקיימים והמחירים הממוצעים לביטוחים השונים? והאם יש עוד סוגים של ביטוחים שכדאי לשקול ולעשות, אם אתם נכנסים לעסקי הביטוח?

יתרונות ביטוח לרכב חדש

ביטוח לרכב חדש תורם בחובו שפע יתרונות שמסייעים לכם לישון בשקט בלילה, בידיעה כי הרכב שלכם בידיים טובות.

ביטוח טוב לרכב חדש הוא קודם כל מהווה רשת ביטחון, שמבטיחה שבמידה ותמצאו את עצמכם בתאונה או שהרכב ייפגע כתוצאה מרשלנות של נהג אחר, תהיה לכם תקרת תשלום עצמית שתוכלו לשלם בכדי להשיב את הרכב לשיאו, ולשוב לנהוג עליו בשקט ושלווה במהירות האפשרית.

בנוסף, ביטוח באשר הוא מהווה חובה בארץ ישראל, וכאשר אתם פועלים לפי החוק ועושים ביטוח חדש אתם מגנים על עצמכם מפני קנסות, נקודות, הטרדות מצד שוטרים ואפילו שלילה זמנית של הרישיון כתוצאה מאי ציות לחוק.

ביטוח לרכב חדש אף מגן עליכם מפני תביעות או בעיות מצד נהגים אחרים, במידה וביצעתם אתם עבירה או תאונה בתום לב וטעות לחלוטין.

במצבים מעין אלו, ללא ביטוח אתם עשויים למצוא את עצמכם משלמים הרבה מאוד כסף, הן על התיקון של הרכב עצמו והן על התיקון וניהול התביעה מול צד ג’ שככל הנראה גם הרכב שלו נפגע.

 

מאמרים חדשים:

סוגי ביטוחים לרכבים

כיום, קיימים כשלושה סוגים של ביטוחים נפוצים שכל חברה לביטוח בארץ מחויבת להציע:

  • ביטוח חובה – ביטוח חובה הוא הביטוח הסטנדרטי, וזה לא משנה אם מדובר במכונית פרטית, משאית או מונית, הביטוח כולל את הדרישות המינימליות שלפיהן יש לבחור פוליסת ביטוח בהתאם לחוקי משרד התחבורה של מדינת ישראל. חשוב לזכור שנהיגה ללא ביטוח כלל היא עבירה פלילית, לכן ביטוח חובה מהווה את המינימום שעליכם לעשות כדי לציית לחוק, כמו גם להגן על עצמכם, על האנשים שנוסעים אתכם ועל חשבון הבנק שלכם.
    ביטוח חובה מספק כיסוי לכל נהג במקרה שעבר תאונה. הוא יקבל סיוע כלכלי בתשלומי החובות של בית החולים והשיקום שעליו לבצע כתוצאה מתאונה, לכיסוי נזקי הגוף שנגרמו לו כתוצאה ממנה. באותו האופן, ביטוח חובה גם מכסה את יתר האנשים שהיו ברכב ואנשים שיתכן והיו מעורבים בתאונה באופן עקיף, לרבות הולכי רגל או רוכבי אופניים. חשוב לציין שביטוח חובה מטפל אך ורק בתשלומים הרפואיים שנבעו כתוצאה מהתאונה ולא בתשלומים הפיזיים על תיקון הרכב שלכם או של הצד השני המעורב בתאונה.
    ביטוח חובה הוא חשוב והתנאים שהוא מציע נכללים באופן מלא בכל יתר פוליסות הביטוח הקיימות לרכבים באשר הם. אחרי הכול, אין לדעת אם ניכנס למצב של תאונה ונמצא את עצמנו זקוקים לסיוע בטיפול רפואי ובביצוע התשלומים בעבורו. ביטוח חובה מבטיח שתמיד תהיו מכוסים וגם במקרה הקשה ביותר, תוכלו למצוא את הדרך לגבור עליו, בזכות הסיוע הכספי של חברת הביטוח.
  • ביטוח צד ג’ – ביטוח צד ג’ הוא הביטוח הממוצע ברמתו, שמאוד מומלץ מאחר והוא כולל את כל התנאים של ביטוח חובה ובנוסף, גם מגן על צד ג’ כלומר, הצד השני שהיה מעורב בתאונה במקרה ואירעה. על ידי בחירה בשילוב של ביטוח חובה וביטוח צד ג’, אתם מבטיחים שבמקרה של תאונה עיקר העלויות ייפלו על חברת הביטוח, גם אם פגעתם ברכב מאוד יקר וחדש. חשוב לציין שהוא אכן מספק את כל התנאים של ביטוח חובה ויחד עם זאת, מכסה את הפגיעות שלכם ושל הרכב של האדם השני, ובזכות זאת מקטין משמעותית את העלויות שיהיה עליכם לשלם במקרה של תאונה קשה.
  • ביטוח מקיף – ביטוח מקיף הוא סוג הביטוח המומלץ והטוב ביותר שכן כשמו כן הוא – הוא מספק שירותים מקיפים לכל בעיה או קושי שעלולים לצוץ כולל תאונה, פגיעה כתוצאה ממזג האוויר, גניבה ועוד. ביטוח מקיף מכסה את כל ההוצאות שלכם ושל צד ג’ במקרה של תאונה, לא כולל השתתפות עצמית, ומספק לכם את השקט והידיעה שאתם תחת חברת ביטוח מקצועית, שיכולה להגן עליכם בכל מקרה של בעיה או תאונה ולמנוע מכם לשלם אלפים ומאות אלפי שקלים.

כמה עולה ביטוח רכב?

השוואת מחירי ביטוח לחדש הם לא בהכרח פשוטים, שכן כל ביטוח מחושב לפי פרמטרים שונים וככל שהביטוח הוא מקיף יותר, כך מחירו גבוה יותר.

נפתח במחירו של ביטוח חובה. מחיר של חובה אינו קבוע ומשתנה בהתאם לסוג הרכב, הנהג ומאפייניו.

נהג שנוסע על ההגה כבר הרבה שנים ואין לו נקודות, רקורד של תאונות או שלילת רישיון לרוב יקבל הצעת מחיר נמוכה יותר מזו של נהג חדש ללא ניסיון או נהג שיש לו רקורד של תאונות או הרבה דו”חות.

באותו האופן, מחירו של ביטוח חובה לרכב חדש מושפע גם ממאפייני הרכב המבוטח עצמו ולרבות בשנה שבה נוצר הרכב, באופן שבו הרכב מאובטח באמצעות מערכות בטיחות מתקדמות כמו מובילאיי.

הנוכחות של מערכות בטיחות מתקדמות ברכב מוזילות משמעותית את הפרימייה שלכם, ועל ידי כך מביאות להתחייבות לביטוח משתלם יותר.

גם ביטוח צד ג’ נקבע לפי מאפייני הנהגים, איכות ומצב הרכב. לעומת זאת, ביטוח מקיף לוקח בחשבון את הפרמטרים הללו ויש עוד מספר פרמטרים שקובעים את מחירו בדומה אל השוואת ביטוח חיים כמו שיעור הגניבה של הרכב המבוטח.

ביטוח לרכב חדש הוא עסק לא זול, אך הכרחי הן מבחינה חוקית והן בכדי לשמור עליכם ועל האנשים שאתם אוהבים על הכביש.

תוכן עניינים

הלוואת גמ"ח

גמח הלוואות

גמח הלוואות – הצורך הגובר בפתרונות הלוואות חלופיים ככל שהכלכלה העולמית ממשיכה להתפתח, הביקוש להלוואות חוץ בנקאיות ואפשרויות מימון חלופיות גדל באופן משמעותי. בישראל, למשל,

להמשך הודעת ווטסאפ מלאו פרטים!

קבל שיחת ייעוץ חינם!

מלא/י את הטופס מטה, וניצור איתך קשר בהקדם.