ביטוח לנגרר

ביטוח לכל סוגי הנגררים

ביטוח לנגרר – בעולם כלי התנועה והרכב, המושג "נגרר" ניתן לכלי רכב שאינם בעלי יכולת תנועה עצמאית. הנגררים תלויים בכלי אחרים. רכב גורר מסייע להם לזוז על-ידי קשירה של הנגרר לכלי הרכב הממונע והנע. ישנם סוגים שונים של נגררים המשמשים למטרות שונות: נגררים, נתמכים, עבור ציוד כבוד וכיו"ב. ייעודם העיקרי הוא העברת סחורות שונות.

ביטוח לנגרר – מה ייחודי בו?

ביטוח לנגרר נחשב ענף ייחודי בעולם ביטוח הרכב, בשל אופייה המורכב של התוכנית והסיכון הגבוה המאפיין נגררים. הסיכום מתעורר בעיקר בשל עובדת היות הנגרר רכב כבד הנרתם לרכב אחר, כמו משאית, ונתמך על ידו.

ישנה טעות נפוצה למדי לגבי נגררים: המחשבה שחיבור לכלי רכב אחר גורם להם להיות חלק מהרכב ושהביטוח הוא אותו ביטוח. מדובר במחשבה שגויה, כיון שעל-פי החוק, הנגרר הוא לא פחות מכלי רכב עצמאי המחויב בעריכת ביטוח צד ג' וביטוח חובה באופן נפרד מהגורר. הנגרר חיוני ביותר לבעליו, בפרט כאשר מדובר בנגרר המיועד לצורכי עבודה יומיומית. כך ישנה חשיבות רבה לרכישת ביטוח מיוחד לנגרר.

ביטוח נגרר – תנאים ומשתנים

תנאי בסיסי לרכישת ביטוח שכזה הוא רישום של הנגרר במשרד הרישוי. כך מתאפשר החיבור בין הנגרר לגורר על-ידי מורשה מטעם משרד התחבורה המוסמך לעשות כן.

אתם בוודאי שואלים את עצמכם – מהם הפרמטרים העיקריים המשפיעים על גובה מחיר הפוליסה: ובכן, ניתן למנות: משקל הנגרר, העבודה המבוצעת עם הנגרר, תדירות ביצוע עבודה, תנועתיות הנגרר. עבודה תדירה יותר תביא לפוליסה יקרה יותר.

מאמרים:

איזה ביטוח עושים לנגרר?

כאמור לעיל, בהתאם לחוק, מחויב נגרר בכיסוי כפול עקב היותו כלי רכב עצמאי: ביטוח חובה עם ביטוח צד ג' – מהשכיחים ביותר בעולם ביטוח הרכב במאה ה-21. באופן כללי, אין זה נהוג לבטח נגררים בביטוח מקיף, אולם ראוי לשקול זאת במידה שעל הנגרר מותקנים אבזרים נוספים שעלותם גבוהה. עלויות הביטוח אינן גבוהות במיוחד ואינן עולות על 200 שקלים עבור חבילה הכוללת ביטוח חובה בסיסי עם הרחבה לביטוח מקיף וצד שלישי.

תחום נגררים – מענה ביטוחי

לעומת ביטוח הרכב הסטנדרטי, יצירת ביטוח נגרר מחייבת מומחיות ייחודית. על כן, חובה לערוך ביטוח זה אצל חברה המציעה מומחיות כזו. חברת ביטוח (או סוכן ביטוח) שכזו אינה עוסקת בהכרח גם בביטוח רכב רגיל.

בביטוח נגררים ישנה חשיבות גדולה למוניטין, הניסיון והמקצועיות שנצברו על-ידי הגוף הביטוחי בתחום. המיומנות והידע הנדרשים נמצאים בעיקר בידיהן של חברות העוסקות בביטוחי משאיות וציוד מכאני הנדסי (צמ"ה). חברות אלו תדענה לספק מענה מהיר, מקצועי ומקיף במידת הצורך המותאם באופן ייעודי למאפייני הנגרר ולצורכי הבעלים.

עידן האינטרנט

מזלנו שאנו חיים בעידן האינטרנט – זמנים המאפשרים לנו לערוך מחקר מעמיק או בסיסי בכל תחום שנרצה, וכך לאתר את כל המידע החיוני עבורנו לרכישת ביטוח לנגרר.