מדיניות ביטול טיסה

מדיניות ביטול טיסה על ידי חברת התעופה – אילו זכויות ואפשרויות עומדות בפניי כנוסע במקרה של ביטול טיסה?

מצב של ביטול טיסה שתוכננה מראש על ידי חברת התעופה יכול לקרות לכל אחד ואחת, ויכולות להיות המון סיבות שונות הקשורות להחלטות חברת התעופה וזה ללא ספק מצב מאכזב ומטריד עבור כל נוסע. חשוב מאוד לדעת שכנוסע שטיסתו בוטלה, הזכויות מוגנות על פי חוק ויש באפשרותכם מספר אפשרויות לפעול מול חברת התעופה, ביניהן קבלת החזר מלא על עלות כרטיס הטיסה שרכשתם, מעבר לטיסה חלופית במועד אחר או קבלת פיצוי כספי ולכן מאוד חשוב לברר ולדעת היטב מהן הזכויות העומדות לרשותכם במקרה שחברת תעופה מבטלת טיסה שתכננתם מראש, הטיסה מתעכבת, זה בדיוק הזמן לקרוא את המאמר –

רכישת ביטוח נסיעות מקיף הכולל כיסוי מקיף למקרה של ביטול טיסה

אחת הדרכים הנפוצות והמומלצות ביותר לנוסע להתמודד עם מצב אפשרי שבו חברת תעופה מבטלת טיסה שתוכננה מראש היא על ידי רכישה מראש של פוליסת ביטוח נסיעות מקיפה ורחבה שכוללת הגנה וכיסוי במקרה של ביטול פתאומי של טיסה. פוליסת ביטוח כזו, תכסה מגוון הוצאות ועלויות העלולות להיגרם לנוסע בעקבות ביטול הטיסה, כגון הוצאות לינה בבית מלון במקרה של עיכוב הנסיעה, עלות כרטיס טיסה חדש בטיסה חלופית, החזר על תשלומים ששולמו מראש עבור הנסיעה ועוד. חשוב לקרוא היטב את מסמכי ותנאי הפוליסה כדי להבין מה בדיוק כולל הכיסוי הביטוחי במקרה של ביטול טיסה על ידי חברת התעופה ולא להתבייש לדרוש.

פיצוי כספי על ביטול טיסה ברגע האחרון

בנוסף לאפשרות של קבלת החזר מלא על עלות כרטיס הטיסה שבוטל או מעבר לטיסה חלופית במועד אחר, נוסע שטיסתו בוטלה על ידי חברת התעופה עשוי להיות זכאי גם לפיצוי כספי משמעותי מחברת התעופה עצמה על אי הנוחות והנזק שנגרמו לו. לדוגמה, בארצות הברית חוק התעופה הפדרלי מחייב חברות תעופה לשלם פיצוי של עד $1350 לנוסע במקרה של מדיניות ביטול טיסה ברגע האחרון. על הנוסע לבדוק מהם התקנות והחוקים הרלוונטיים בארץ יעד הטיסה בנוגע לזכאות לפיצוי כספי במקרה של ביטול טיסה. פיצוי הוגן וראוי יכול לסייע בכיסוי חלק ניכר מההוצאות והנזקים שנגרמו לנוסע עקב ביטול הטיסה.

אז נכון שבישראל, גובה הפיצוי שונה אך בהחלט כדאי לבדוק את התקנות והחוקים של חברת התעופה. לכל חברת תעופה נהלים ותנאי תקנון ייחודיים כך שיש לקרוא בסבלנות – מי שטס המון שווה קריאה.

זכויות חוקיות של נוסעים מול חברות תעופה

חשוב לזכור שלנוסעים המתמודדים מול מדיניות ביטול טיסה של חברת תעופה, עומדות זכויות צרכניות ומשפטיות בסיסיות, בין אם באמצעות חוקי הגנת הצרכן במדינה הרלוונטית ובין אם באמצעות תקנות רשות התעופה האזרחית. מומלץ לנוסע שנתקל בבעיה עם חברת תעופה שמבטלת טיסה שהוא אמור לטוס בה להיוועץ עם עורך דין המתמחה בדיני תעופה כדי לברר מהן זכויותיו החוקיות במקרה זה וכיצד ניתן לפעול מול החברה במידה וזכויותיו כצרכן אינן מכובדות כראוי. יש לעמוד על הזכויות החוקיות כנוסע מול חברת התעופה ולדרוש יחס הוגן ופיצוי ראוי.

חברות התעופה

בשנים האחרונות חלה עלייה בתחרות בין חברות התעופה הלוא קוסט וחברות הדגל. חברות הלוא קוסט מציעות מחירי כרטיסים זולים יותר, אך חברות הדגל מציעות שירות טוב יותר. חברות התעופה נאבקות על נתחי שוק ומנסות להתייעל ולהוריד עלויות וחלק גדול מזה אלו אותם אותיות קטנות וגם מדיניות ביטול טיסה ואי עמידה בזמנים ולכן כדאי לבדוק טוב את חברת התעופה איתה מחליטים לטוס אם נדרשים פוליסות נוספות כדי להבטיח את הטיסה לחו”ל.

ביטוח נסיעות לחו”ל

ולכל מקרה, מומלץ לרכוש ביטוח נסיעות לחו”ל הכולל כיסוי להוצאות רפואיות, כבודה והפסד תשלומים במקרה של ביטול נסיעה. ביטוח הנסיעות מכסה אירועים בלתי צפויים כגון מחלה, תאונה או אבדן כבודה וציוד.

ביטוח ניתוחים בחו”ל

ביטוח ניתוחים בחו”ל נועד להבטיח טיפול רפואי איכותי ומהיר במקרה הצורך. הוא מאפשר לעבור ניתוח בבתי חולים מובילים בעולם ומכסה גם הוצאות כגון כרטיס טיסה, לינה והוצאות הניתוח. חברות הביטוח מציעות פוליסות ביטוח ייעודיות לניתוחים בחו”ל.

ביטוח ריסק חו”ל

אולי זו הגזמה ובכל זאת ביטוח ריסק נועד להבטיח ביטחון כלכלי לבני המשפחה במקרה מוות של המבוטח. הוא מעניק פיצוי כספי חד פעמי שעשוי לסייע בהמשך קיום רמת החיים של המשפחה. ניתן לרכוש ביטוח ריסק בסכומים שונים בהתאם לצרכים וליכולת התשלום. חשוב לוודא שהוא מכסה גם בחו”ל.

על אף שמדיניות ביטול טיסה על ידי חברת תעופה היא סיטואציה מעצבנת ובלתי נעימה לנוסע, חשוב לדעת שישנן זכויות לנוסע במצב זה, החל מהחזר כספי מלא וכלה בפיצוי כספי. מומלץ לברר ולמצות את מלוא הזכויות מול חברת התעופה.

תוכן עניינים

דירוג חברות ביטוח בריאות

דירוג חברות ביטוח בריאות

דירוג חברות ביטוח בריאות עבור נשים וגברים מעל גיל 66 – מחיר ביטוח בריאות משתנה לפי קבוצות גיל ולפי מין המבוטח. להלן דירוג חברות ביטוח

השוואה בין חברות ביטוח בריאות

השוואה בין חברות ביטוח בריאות

השוואה בין חברות ביטוח בריאות – במאמר הבא נעשה השוואה בין חברות הביטוח בריאות מה נותנים ומה לא בניתוחים פרטיים אחרי ולפני הרפורמה תן לי

להמשך הודעת ווטסאפ מלאו פרטים!

קבל שיחת ייעוץ חינם!

מלא/י את הטופס מטה, וניצור איתך קשר בהקדם.