מה עושים אם חברת הביטוח מסרבת לשלם לך?

מה עושים אם חברת הביטוח מסרבת לשלם לך?

2560 1920 תן לי - השוואת ביטוחים

לצערנו, במקרים רבים למרות שאנו מחזיקים בפוליסת ביטוח בתוקף, ברגע האמת חברת הביטוח מעדיפה להתנער מהאחריות הכלכלית שלה ומסרבת לשלם את הפיצוי הכספי שמגיע לך. לעיתים קרובות, הפיצוי יכול להגיע לעשרות, מאות ומיליוני שקלים בהתאם לנזק שנגרם לך – כך שבהחלט מדובר בסכום כספי ששווה להילחם עליו.

במאמר זה אציג כיצד ניתן להתמודד עם חברות הביטוח אשר מערימות קשיים ומתנערות מהאחריות שלהן.

מה עושים אם חברת הביטוח מסרבת לשלם לך?

לצערנו, חברות ביטוח רבות נוקטות בשיטת מצליח, במהלכה החברה קודם כל דוחה את דרישת מימוש הפוליסה של המבוטח ורק לאחר מכן פועלת לבחינת הנסיבות של המבוטח. במקרים רבים, מבוטחים מעדיפים להתפשר עם חברת הביטוח או לוותר לה במקום לפעול בצורה אקטיבית ביחד עם סוכן ביטוח או עורך דין נזיקין אחר יבטיח את הזכויות שלהם.

ייצוג מקצועי של סוכן ביטוח מוסמך

כיום, הרבה מאוד מבוטחים בוחרים לבצע את פוליסת הביטוח בצורה ישירה מול חברת הביטוח מבלי להיעזר בסוכן ביטוח מורשה על מנת לחסוך כמה שקלים, אך בסופו של דבר האחריות של סוכן הביטוח היא לא רק בשלבי המכירה של הפוליסה אלא גם בעתיד כאשר המבוטח או בני משפחתו נדרשים לממש אותה.

לעיתים קרובות, סוכן הביטוח יוכל ללוות את המבוטח ומשפחתו לא רק במילוי הטפסים הרלוונטיים הנדרשים על ידי חברת הביטוח אלא גם להעניק ייעוץ לאורך כל התהליך ולשמור על האינטרסים של המבוטח בכפוף לסיטואציה שהתרחשה בשטח.

לרוב, טיפול אישי של סוכן הביטוי יוכל להבטיח את מלוא הפיצוי הכספי שמגיע למבוטח ומשפחתו במגוון רחב של ענפי ביטוח.

ייצוג משפטי של עורך דין נזיקין

במקרים בהם סוכן הביטוח לא יכול לסייע לקבל את הפיצוי הכספי מחברת הביטוח, מומלץ בחום להיעזר בשירותיו של עורך דין נזיקין בחיפה, בתל אביב או בכל מקום אחר בארץ אשר יוכל לייצג את המבוטח בצורה משפטית מול חברת הביטוח.

לרוב, שירותיו של עורך דין נזיקין יבואו לידי ביטוי במקרים מורכבים של ביטוח בריאות, סיעוד, אובדן כושר עבודה או אחריות מקצועית ופחות במקרי ביטוח "פשוטים" כמו ביטוח אלמנטרי או ביטוח ריסק (Risk). עורך דין אשר מתמחה בייצוג נפגעים יוכל להוכיח את טענות המבוטח בבית המשפט ולקבל פסק דין אשר יחייב את חברת הביטוח לפצות את המבוטח ומשפחתו על הנזק שנגרם להם.

לסיכום, אם חברת הביטוח לא מוכנה לשלם לך, אל תוותר על הזכויות שלך. פנה עוד היום לסוכן הביטוח שלך או לעורך דין אשר מתמחה בתביעות נזיקין, ביטוח ופנסיה אשר יוכל לממש את הזכויות מול חברת הביטוח.