ביטוח בית

הולכים לישון בראש שקט

מרבית האנשים תופסים את הבית שלהם כדבר החשוב ביותר בחייהם. רבים עובדים ומעבידים את עצמם לדעתם על-מנת לחסוך פרוטה אל פרוטה ושקל אל שקל, ולעיתים מזומנות אף לוקחים משכנתאות והלוואות במטרה להגשים את החלום השכיח ולרכוש בית שיישאר אתם עד שיעזבו את העולם הזה (בהנחה שלא יתרחש אסון אחר שיחריב את הבית, חלילה). הבית, כמבצרנו, ראוי להגנה וביטוח הולם, בפני סכנות שונות ורבות הרובצות בפתח. אנו מדברים כאן, כמובן, על ביטוח בית.

ביטוח דירה – ביטוח תכולה וביטוח מבנה

כאמור, ביתנו הוא הרכוש היקר ביותר בחיינו וככזה נרצה בוודאי לבטחו בפני סכנות פוטנציאליות, כגון: שטפונות, רעידת אדמה, שריפה ועוד. יצוין כי ביטוח בית למעשה כולל שני סוגים של ביטוח: ביטוח תכולה וביטוח מבנה.

ביטוח מבנה מכסה בפני נזקים העשויים להתחולל במבנה עצמו בשל אסונות שצוינו קודם. ביטוח מכסה: קירות, רצפה, תקרה, דלתות, חלונות, שער כניסה, גדר וכו' – וכל חלק המהווה חלק בלתי נפרד מהמבנה. אם אנו מעוניינים לכסות את הבית גם בפני נזק לריהוט ושאר חפצים, יהיה עלינו לרכוש אף פוליסה לביטוח תכולה. מהו ביטוח תכולה? שמו מרמז על מהותו: זהו ביטוח המכסה את תכולת הבית. נציין שקיימים ביטוחים שונים לתכולת בית, כאשר חלקם כוללים גם חפצים יקרי ערך ותכשיטים, ואילו אחרים מתייחסים למכשירי חשמל וריהוט.

לפני שתחליטו לגבי הביטוח אותו אתם מעוניינים לרכוש, רצוי להיחשף להצעות שונות ממספר חברות ביטוח, תוך השוואה ביניהן. במסגרת עריכת ההשוואה, שימו לב לרכיבים הנכללים בכל הצעה, מבחינת כיסוי. האם מדובר בביטוח מבנה לבדו, או שמא ההצעה כוללת בנוסף ביטוח תכולה.

ביטוח בית משותף

הבנו שביטוח דירה זהו ביטוח המכסה את המבנה כולו, כמו גם את המבנים והתשתיות הקשורים בו- פרגולה, שביל גישה, מחסן ועוד. במידה שהביטוח כולל את התכולה, הוא יכסה למעשה את כל מה שבדירה וסביבתה. ביטוח בית משותף בעצם מכסה את הדירה כולה (בדומה לביטוח דירה), כולל השטחים הציבוריים המשותפים לכלל הדיירים. עם זאת, מדובר בביטוח יחסי, הווה אומר – מכסה את החלק של הדייר המבוטח בלבד ברכוש המשותף.

ביטוח בית – מילות סיכום מרגשות

אנו מבלים זמן רב מחיינו בעבודה קשה (שלא לומר "עבדות") על-מנת לחסוך לירה אל לירה ולרכוש את דירת חלומותינו. עם הגשמת החלום, נרצה בוודאי להגן על הרכוש, על-מנת שלא יוותר חשוף לנזקים אפשריים שהעולם הזה מנחית עלינו השכם וערב. ראוי כי נעשה זאת בחוכמה, פן ירדו מאמצינו רבי השנים לטמיון.

לחצו כאן לפרטים אודות ביטוח דירה צד ג'